Študenti na SPŠ elektrotechnickej v Košiciach majú nové a moderné učebne, rekonštrukcia stála takmer 500-tisíc eur (foto)

Vďaka finančným prostriedkom z Európskej únie boli v tomto roku zrekonštruované štyri odborné učebne v Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej v Košiciach a zároveň boli vybavené modernými učebnými pomôckami.

Nové materiálno-technické vybavenie zároveň pribudlo v ďalších štyroch učebniach odborných predmetov. Náklady na rekonštrukciu a nákup učebných pomôcok predstavovali takmer 500-tisíc eur. Informovala o tom hovorkyňa predsedu Košického samosprávneho kraja Anna Terezková.

Nové moderné technológie

„Je skvelou správou, že vďaka finančným prostriedkom z IROP sme mohli ďalšiu župnú školu vybaviť novými modernými technológiami, vďaka ktorým sa zlepšia podmienky na vyučovanie odborných predmetov. Študenti by sa mali vzdelávať v takých podmienkach, aké ponúkajú moderné firmy. Som rád, že sa naše župné školy neboja nových výziev a využívajú možnosti financovania svojich projektov aj z eurofondov,“ uviedol predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka.

Učebňa
Učebňa

Nové a renovované priestory v druhej najväčšej strednej škole v Košickom kraji sa stali súčasťou Centra odborného vzdelávania a prípravy pre automatizáciu, elektrotechniku a informačné technológie, ktoré ponúkajú možnosti špeciálnej odbornej prípravy i ďalším stredným školám v pôsobnosti Košického samosprávneho kraja.

Pribudli notebooky či interaktívne tabule

„Učebne sme vybavili novými notebookmi, tlačiarňami, interaktívnymi tabuľami aj špeciálnymi meracími stolmi, ktoré slúžia na vyučovanie predmetu elektrotechnické meranie a elektrotechnika,“ informoval riaditeľ Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Košiciach Štefan Krištín.

Aj v rámci iniciatívy Catching Up Regions, ktorej súčasťou je i Košický samosprávny kraj, sa župa snaží zlepšiť možnosti študentov na pracovnom trhu.

„Na slávnostnom otvorení priestorov sa prezentovali aj vízie našej školy pre zástupcov Európskej komisie a Svetovej banky. Využitie všetkých možných prostriedkov je jedným z kľúčov k modernému vzdelávaniu,“ dodal riaditeľ školy.

Učebňa
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna TerezkováŠtefan Krištín
Firmy a inštitúcie EU Európska úniaKSK Košický samosprávny kraj (VÚC)Stredná priemyselná škola elektrotechnická v Košiciach