Študenti sa môžu uchádzať o štipendiá do Macedónska

Foto: Pixabay.com

Žiadosť sa podáva v elektronickej podobe na www.saia.sk prostredníctvom databázy štipendií a grantov, a to najneskôr do 7. februára 2019

Slovenskí študenti vysokej školy sa môžu uchádzať o štipendiá na študijný alebo výskumný pobyt do Macedónska. Ako informuje webový portál Slovenskej akademickej informačnej agentúry (SAIA), Macedónsko ponúka štipendiá na tri až desať mesiacov. Štipendiá sú určené pre študentov umenia, prírodných, technických, lekárskych, pôdohospodárskych, spoločenských a humanitných vied.

Ministerstvo školstva SR hradí cestovné náklady do miesta pobytu a späť. Macedónske ministerstvo školstva a vedy poskytuje bezplatné štúdium; študijné materiály; štipendium 50 eur mesačne pre študentov prvého stupňa a 70 eur mesačne pre študentov druhého stupňa a doktorandov; ubytovanie na vysokoškolských internátoch; stravu v jedálni (nie pre doktorandov) a verejnú dopravu.

Žiadosť sa podáva v elektronickej podobe na www.saia.sk prostredníctvom databázy štipendií a grantov, a to najneskôr do 7. februára 2019.

Štipendiá sa udeľujú na základe Programu spolupráce medzi Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky a Ministerstvom školstva a vedy Macedónskej republiky v oblasti vzdelávania a vedy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom