Takmer 500 škôl z celého Slovenska sa zapojilo do projektu podporujúceho doučovanie

Foto: ilustračné, Getty Images

Do projektu podporujúceho doučovanie na školách „Spolu múdrejší“ sa prihlásilo 474 škôl z celého Slovenska. Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Najväčší záujem eviduje rezort v Košickom (108 škôl) a v Prešovskom kraji (97 škôl). Najmenej škôl sa prihlásilo v Bratislavskom (26 škôl) a Trnavskom kraji (22 škôl).

Ako priblížilo ministerstvo, najvýraznejšie zastúpenie (70 percent) majú školy, ktoré vzdelávajú žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia či žiakov v hmotnej núdzi. Celkové vyhodnotenie výzvy ministerstvo zverejní najneskôr do konca veľkonočných prázdnin, keďže časť škôl má v projekte formálnu chybu.

Zlepšovanie vedomostí

Školy dostanú možnosť vytvoriť podmienky na zlepšovanie vedomostí a zručností svojich žiakov ohrozených školským neúspechom, alebo nedostatočným dištančným vzdelávaním.

Ministerstvo uviedlo, že do doučovania sa mesačne zapojí približne 3-tisíc bývalých, kmeňových či budúcich učiteľov a počas trvania projektu si školy naplánovali vytvoriť 9 062 skupín. Jednu skupinu tvoria traja až piati žiaci. Počas celého trvania projektu by sa malo doučovať 38 463 žiakov.

Nadviazanie na Letné školy

Na jedného vyučujúceho je podľa podmienok výzvy určených minimálne 12 žiakohodín týždenne, ktoré by mal doučovať. Všetci doučujúci plánujú mesačne doučovať minimálne 144-tisíc žiakohodín,“ objasnil rezort. Zároveň doplnil, že za celé obdobie trvania projektu to bude najmenej 435-tisíc žiakohodín.

Na tento projekt následne nadviaže projekt Letné školy 2021, ku ktorému ministerstvo zverejní samostatnú výzvu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR