V Richnave otvorili kontajnerovú školu, poskytne priestor pre výučbu takmer 200 deťom

Kontajnerová škola v Richňave. Foto: www.facebook.com

V Richnave (okres. Gelnica) v pondelok 12. októbra otvorili kontajnerovú školu, ktorá poskytne vyučovaciu kapacitu pre 190 detí. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo vnútra SR (MV SR). Pôvodná kontajnerová škola, ktorá mala kapacitu pre stovku detí, bola nepostačujúca a navyše stála na pozemkoch, ktoré zo statického hľadiska neumožňujú vykonať nadstavbu kontajnerov.

Po pretrvávajúcich problémoch pri hľadaní vhodného pozemku, kde by mohla byť škola umiestnená, padla voľba na pozemok, kde už stojí základná špeciálna škola, ktorá patrí pod odbor školstva Okresného úradu Košice a teda pod MV SR.

Pozemok bol staticky vhodný na stavanie jednotlivých kontajnerov na seba. Škola tak od dnes umožňuje takmer dvom stovkám žiakov zúčastňovať sa riadneho vyučovania. Vyučovanie bude prebiehať v šiestich triedach dopoludnia a v šiestich popoludní.

Problémy s umiestnením detí do školy sa v obci Richnava začali riešiť v roku 2017, kedy susedná obec Kľuknava z kapacitných dôvodov vypovedala zmluvu o spoločnom školskom obvode.

Kontajnerová škola v Richňave
Kontajnerová škola v Richňave
Kontajnerová škola v Richňave
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SR