Vysokoškoláci a maturanti sa môžu do Zimnej univerziády zapojiť do konca týždňa

Foto: SITA/Diana Černáková

Vysokoškoláci a maturanti majú do 21. januára čas prihlásiť sa na Zimnú univerziádu SR 2022, ktorú organizuje Univerzita Komenského (UK) v Bratislave. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa UK Lenka Miller, prvá súťaž je naplánovaná na tento víkend (22. – 23. januára).

Súťažiť sa bude v bežeckom lyžovaní na Skalke pri Kremnici. Budúcu sobotu 29. januára sa koná biatlon v obci Osrblie (okr. Brezno). Otvárací ceremoniál je naplánovaný na 8. februára v UPeCe v Mlynskej doline v Bratislave.

Podujatie bude v režime OP

Zimná univerziáda sa uskutoční v režime OP (očkovaní, prekonané ochorenie COVID-19). Študenti môžu súťažiť v športových disciplínach ako je bedminton, stolný tenis, headis, vzpieranie, karate, futsal, crossfit, hokej, florbal, tanečné športy, zjazdové lyžovanie a biatlon.

Jednotlivé súťaže sú naplánované od 7. do 10. februára, s výnimkou zjazdového lyžovania, ktoré bude 18. a 19. februára. Podujatie sa bude konať v režime očkovaní/prekonaní.

Maturanti môžu súťažiť v individuálnych disciplínach

Do Zimnej univerziády sa môže prihlásiť každý riadny študent vysokej školy do 28 rokov alebo absolvent rok po získaní diplomu. Musí sa však vedieť preukázať kartou ISIC, indexom alebo diplomom. Aj zahraniční študenti študujúci na vysokých školách v SR majú možnosť štartovať v súťaži.

Ak študent študuje na dvoch vysokých školách súčasne, môže štartovať len za jednu vysokú školu. Platí tiež, že na univerziáde sa nemôže zúčastniť študent, ktorý má v dobe konania podujatia prerušené štúdium. Študent strednej školy v maturitnom ročníku môže štartovať v individuálnych športoch.

Podporovateľmi Zimnej univerziády SR je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Slovenská asociácia univerzitného športu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka Miller
Firmy a inštitúcie MŠVVaŠ Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR