Vstup kotlebovcov do parlamentu znepokojil ruského poslanca

Marian Kotleba
Marian Kotleba za stranu ĽSNS skladá poslanecký sľub počas ustanovujúcej schôdze parlamentu - VII. volebného obdobia. Bratislava, 23. marec 2016. Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 12. apríla (WebNoviny.sk) – O vstupe Kotlebovej Ľudovej strany Naše Slovensko do slovenského parlamentu vedia aj v ruskej štátnej dume.

Ako povedal pre agentúru SITA poslanec ruskej Štátnej dumy Alexandr Petrov, Slovensko prešlo nie jednoduchými parlamentnými voľbami, v ktorých sa zloženie parlamentu zmenilo. „Znepokojil nás vstup ultranacionalistických strán do Národnej rady SR, ktoré chcú meniť históriu a sympatizujú s fašizmom,“ vyhlásil. Verí však, že v slovenskom parlamente prevláda zdravý rozum.

Petrov vedie v ruskej dume skupinu priateľstva s NR SR. Nemá problém, ak v nej za slovenskú stranu budú zastúpení aj kotlebovci. „Ak budú chcieť vidieť reálne Rusko, ak budú chcieť vyskúšať diskutovať s nami o histórii, alebo objektívnej situácii v Sýrii, či na Ukrajine, sme pripravení ich prijať v Rusku. Vypočuť ich názory. My sme otvorení diskusii. Nemáme sa čoho báť,“ povedal Petrov. Podľa neho ľudia môžu mať svoje názory, ale treba s nimi hovoriť.

Podľa Petrova v zložitej medzinárodnej situácii pri nebezpečenstve terorizmu sú pozície slovenského parlamentu pre Rusko veľmi dôležité. „Spája nás história, dobré vzťahy s predošlým parlamentom. Chceme naďalej rozvíjať dobrú spoluprácu,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marian Kotleba
Firmy a inštitúcie Kotleba - Ľudová strana Naše SlovenskoNR SR Národná rada Slovenskej republiky