Huawei sa chce sústrediť v tomto roku na plné využitie sily 5G, spustí aj novú vývojovú stratégiu

Huawei
Firma Huawei zvýšila v prvom štvrťroku 2021 svoje zisky napriek poklesu tržieb. Foto: Ilustračné, SITA/AP

Spoločnosť Huawei sa v súčasnosti sústredí najmä na plné využitie sily 5G. Veľká časť jej aktivít je preto zameraná na poskytovanie 5G infraštruktúry operátorom po celom svete, ich údržbu i distribúciu podnikových riešení pre firmy a inštitúcie.

Ako podotkol rotujúci riaditeľ Huawei Eric Xu, rok 2021 bude, podobne ako minulý rok, pre jeho spoločnosť ďalšou skúškou, ale tentokrát už bude podľa neho spustená naša nová vývojová stratégia.

Ako informovala PR manažérka spoločnosti Huawei Technologies (Slovak) Mariana Trstíková, firma Huawei zvýšila v prvom štvrťroku 2021 svoje zisky napriek poklesu tržieb. Celkový obrat sa vyšplhal na 19,5 miliardy eur, čo predstavuje medziročný pokles na úrovni 16,5 percenta. Spôsobil to najmä predaj dcérskej spoločnosti Honor v novembri 2020.

Čisté zisky počas prvých troch mesiacov v tomto roku predstavovali rozdiel na úrovni 11,1 percenta. Za rast ziskov vďačí Huawei najmä investíciám do vedy a výskumu, ako aj príjmom z technologických patentov, ktoré predstavovali hodnotu 497 miliónov eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eric XuMariana Trstíková
Firmy a inštitúcie HuaweiHuawei Technologies (Slovak)