Výbušninu v pošte nemal iba George Soros, v ohrození boli aj Obama a Clintonovci

Clinton, Clintonová, Obama
Bývalý prezidenti USA Bill Clinton s manželkou Hillary (vľavo) a Barack Obama. Foto: SITA/koláž WBN

WASHINGTON 24. októbra (WebNoviny.sk) – Deň po tom, ako našli príslušníci Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) výbušninu v areáli rezidencie amerického filantropa Georgea Sorosa, informovali americké úrady aj o tom, že podobné zásielky sa niekto snažil doručiť aj bývalému americkému prezidentovi Barackovi Obamovi a tiež manželom Clintonovcom, bývalému prezidentovi Billovi a exministerke zahraničných vecí Hillary.

Sorosa, Obamu a Clintonovcov spája liberálne videnie sveta, ale najmä to, že sú hlavným terčom útokov zo strany krajnej pravice v USA aj vo svete.

Podobne ako v utorok Soros, ani Obamovci či Clintonovci sa s výbušninami nedostali do styku. Agentúra Associated Press (AP) s odvolaním sa na nemenovaného predstaviteľa Tajnej služby USA (USSS) informuje, že prvé „funkčné výbušné zariadenie“ našli bezpečnostní pracovníci v dome Clintonovcov na predmestí New Yorku. Druhý takýto balík bol adresovaný Obamovi a bezpečnostné služby ho „odchytili“ vo Washingtone.

Agenti USSS sú podľa týchto informácií jednoznačne presvedčení, že zásielky Sorosovi, Obamovi a Clintonovcom spolu súvisia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barack ObamaBill ClintonGeorge SorosHillary Clintonová
Firmy a inštitúcie FBI Federal Bureau of Investigation