Vyjednávanie o dodatku ku kolektívnej zmluve v ZSSK o mzdových otázkach pokračuje

ZSSK, vlaky
Foto: ilustračné, SITA/Nina Bednáriková.

BRATISLAVA 22. januára (WebNoviny.sk) – Vyjednávanie o dodatku ku kolektívnej zmluve v Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s. (ZSSK) na rok 2019 o mzdových otázkach pokračuje v stredu 23. januára pred sprostredkovateľom. Vedenie spoločnosti a zástupcovia odborových centrál majú zaujať svoje stanovisko k návrhu sprostredkovateľa.

Počas rokovaní neustúpili

„Návrh odborových centrál je od začiatku kolektívneho vyjednávania rovnaký a počas rokovaní neustúpili od svojich požiadaviek. Návrh ZSSK bol v priebehu doterajšieho kolektívneho vyjednávania upravený a zamestnávateľ navrhol navýšenie objemu v oblasti prémií,“ informoval agentúru SITA hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

To, že sociálni partneri vyjednávajú pred sprostredkovateľom, je podľa spoločnosti jasný signál, že chcú pokračovať vo vyjednávaní a dohodnúť sa. „Zamestnávateľ potvrdzuje svoj záujem korektne sa dohodnúť a nijakým spôsobom nechce obmedzovať akýkoľvek zákonný nástroj na podporu serióznej dohody,“ uviedol Kováč.

Sprostredkovateľ mal spracovať vlastný návrh

Platná kolektívna zmluva v ZSSK je uzavretá na roky 2017 až 2019. Zamestnávateľ a odborové centrály sa dohodli ešte vlani 19. decembra, že kolektívne vyjednávanie o dodatku k zmluve bude prebiehať pred sprostredkovateľom.

Začiatkom januára sa dohodli na osobe sprostredkovateľa a 10. januára sa konalo prvé stretnutie zamestnávateľa a odborárov za účasti sprostredkovateľa. V uplynulých dňoch sa uskutočnili individuálne stretnutia sprostredkovateľa so zamestnávateľom a odborovými organizáciami a na základe týchto stretnutí mal sprostredkovateľ spracovať vlastný návrh.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Kováč
Firmy a inštitúcie ZSSK Železničná spoločnosť Slovensko