Vyše dvadsať cyklistov bude reprezentovať Slovensko na MS v Innsbrucku, Saganovci tam nesmú chýbať

Peter Sagan
Slovenský cyklista Peter Sagan. Foto: archívne, SITA/AP.

INNSBRUCK 22. septembra (WebNoviny.sk) – Na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v cestnej cyklistike v Innsbrucku (23.-30. 9.) sa predstaví až 21 slovenských cyklistov – 5 žien a 16 mužov.

Hlavná pozornosť sa tradične venuje pretekom elitnej kategórie mužov s trojnásobným a úradujúcim majstrom sveta Petrom Saganom (30.9.), ale dovtedy bude v akcii mnoho ďalších Slovákov.

Mužská zostava je početnejšia

Ženskú časť výpravy SR tvoria Tereza Medveďová (BePink), Tatiana Jaseková (BIKEPRO Sport) a tri juniorky Júlia Hrtánková (Finančné centrum Team), Petra Machálková a Radka Paulechová (obe CyS – Akadémia Petra Sagana).

Oveľa početnejšia mužská časť výpravy má toto zloženie: Patrik Tybor, Marek Čanecký, Martin Haring, Martin Mahďar, Ján Andrej Cully, Juraj Bellan a Samuel Oros (všetci Dukla Banská Bystrica), Peter Sagan, Juraj Sagan a Erik Baška (všetci Bora-Hansgrohe), Adrián Babič (Cyklistický tím Firefly), Matúš Štoček (Petroli Firenze – Maseratti – Hopplá) a juniori Adam Foltán (MŠK Žiar nad Hronom – CK), Lukáš Kubiš (ŠK Železiarne Podbrezová), Marek Gajdula (CyS – Akadémia Petra Sagana) a Marek Bugár (TJ SLÁVIA ŠG Trenčín).

Unikátny štart

Okrem tradičných disciplín a kategórií je v histórii Slovenska unikátny štart kontinentálneho tímu Dukla Banská Bystrica v časovke družstiev, ktorá sa uskutoční už v nedeľu 23. septembra.

„Rady štartujúcich rozšírila aj voľná karta pre ´dvadsaťtrojkára´ Matúša Štočeka, ktorú získal za svoje výkony počas spoločného šampionátu v Plzni a počas prvej etapy pretekov Okolo Slovenska,“ píše sa v tlačovej správe Slovenského zväzu cyklistiky.

Oproti americkému Richmondu, katarskej Dohe, či nórskemu Bergenu je Innsbruck v Tirolských Alpách oveľa dostupnejší, a tak cestná komisia SZC nominovala viac cyklistov aj na časovku jednotlivcov. Musela vychádzať z vyjazdených kvót počtu bodov UCI.

„V kategórii do 23 rokov nám vyšla voľná karta pre Matúša Štočeka, inak by sme v nej nemohli nominovať nikoho. Juniorom sa na medzinárodných podujatiach tento rok nedarilo a do miestenky pre štyroch im chýbal jediný bod UCI, takže cestujú len dvaja. Rekordérom v počte štartov v Innsbrucku bude Marek Čanecký, ktorý absolvuje tímovú časovku, časovku jednotlivcov a reprezentačný tréner elite Ján Valach ho navrhol aj do konečnej nominácie aj pre preteky s hromadným štartom,“ dopĺňa tlačová správa SZC.

Nominácia a program Slovákov – majstrovstvá sveta v cestnej cyklistike v Innsbrucku 

Nedeľa 23.9. :
časovka družstiev – ženy (12.05 h)
Tereza Medveďová (BePink)
časovka družstiev mužov (15.35 h):
Dukla Banská Bystrica (Patrik Tybor, Marek Čanecký, Martin Haring, Martin Mahďar, Ján Andrej Cully, Juraj Bellan, Samuel Oros)

Pondelok 24.9.:
časovka junioriek (10.35)
Petra Machálková (2000, CyS – Akadémia Petra Sagana)
Radka Paulechová (2001, CyS – Akadémia Petra Sagana)

časovka mužov do 23 rokov (13.05)
Adrián Babič (1996, Cyklistický tím Firefly)
Matúš Štoček (1999, Petroli Firenze – Maseratti – Hopplá)

Utorok 25.9. od 11:35
časovka juniorov
Adam Foltán (MŠK Žiar nad Hronom – CK)
Lukáš Kubiš (ŠK Železiarne Podbrezová)

Utorok 25.9.
časovka žien Elite (15.55)
Tatiana Jaseková (BIKEPRO Sport)

Streda 26.9.
časovka mužov Elite (13.05)
Marek Čanecký (Dukla Banská Bystrica)

Štvrtok 27.9.
preteky junioriek s hromadným štartom (10.05)
Petra Machálková (CyS – Akadémia Petra Sagana)
Júlia Hrtánková (Finančné centrum Team)
Radka Paulechová (CyS – Akadémia Petra Sagana)

preteky juniorov s hromadným štartom (13.15)
Marek Gajdula (CyS – Akadémia Petra Sagana)
Marek Bugár (TJ SLÁVIA ŠG Trenčín)

Piatok 28.9.
preteky mužov do 23 rokov s hromadným štartom (9.30):
Matúš Štoček (Petroli Firenze – Maseratti – Hopplá)

Sobota 29.9.
preteky žien Elite (13.15)
Tatiana Jaseková (1988, BIKEPRO Sport)
Tereza Medveďová (1996, BePink)

Nedeľa 30.9.
preteky mužov Elite (10.05)
Martin Haring, Patrik Tybor, Marek Čanecký, Martin Mahďar (všetci Dukla Banská Bystrica), Juraj Sagan, Peter Sagan, Erik Baška (všetci Bora-Hansgrohe)

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erik BaškaJán ValachJuraj BellanJuraj SaganMarek ČaneckýMartin HaringMatúš ŠtočekPatrik TyborPeter SaganTereza Medveďová