Vyšetrujú zdravotnícke zariadenie, kde sa žene vo vegetatívnom stave narodilo dieťa

Narodenie dieťaťa
Foto: ilustračné, Getty images

BRATISLAVA 5. januára (WebNoviny.sk) – Polícia v americkom štáte Arizona začala vyšetrovanie sexuálneho zneužitia v zdravotníckom zariadení, kde sa žene, ktorá je vyše 10 rokov vo vegetatívnom stave, narodilo dieťa.

Nemenovaná žena je pacientkou kliniky nachádzajúcej sa neďaleko Phoenixu, ktorú vedie spoločnosť Hacienda HealthCare. Dieťatko sa jej podľa miestnej televízie KPHO-TV narodilo 29. decembra.

Nikto o tehotenstve netušil

Nemenovaný zdroj sa pre KPHO-TV vyjadril, že nikto zo zamestnancov netušil o tom, že pacientka bola tehotná, až kým nezačala rodiť. Dieťatko je údajne zdravé.

Podľa spomínaného zdroja žena vyžadovala nepretržitú starostlivosť a do jej izby malo prístup mnoho ľudí. Protokol v zariadení sa však podľa jeho slov zmenil a do izieb pacientiek môžu po novom muži vojsť len v sprievode ženy.

Spoločnosť je plne odhodlaná zistiť pravdu

Hacienda HealthCare sa vo vyhlásení vyjadrila, že si je vedomá „veľmi znepokojivého incidentu týkajúceho sa zdravia a bezpečnosti“ jedného z pacientov a plne spolupracuje s úradmi. Hovorca spoločnosti David Leibowitz dodal, že spoločnosť je „plne odhodlaná zistiť pravdu“ o incidente.

Arizonský úrad pre zdravotnícke služby uviedol, že v súvislosti so správami o prípade do zariadenia poslal inšpektorov a nariadil zavedenie „zvýšených bezpečnostných opatrení“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom