Výsledky 13. kola hokejovej Slovnaft extraligy

Bez názvu
Radosť hráčov Slovanu počas zápasu 13. kola hokejovej Slovnaft extraligy medzi tímami HC Slovan Bratislava a HkM Zvolen Foto: SITA/Igor Svítok

BRATISLAVA 7. októbra (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – 13. kolo základnej časti:

HK 36 Skalica – Dukla Trenčín 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 32. R. Jarolín (Kutálek, Šátek), 52. Šátek (Kutálek, T. Višňovský) – 40. Lintner (Pardavý, Őlvecký), 41. T. Melichárek (Őlvecký, Lintner), 46. Tybor (Paroulek)

Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0, rozhodovali: Baluška – Bundil, Tvrdoň, 1711 divákov

Skalica: Lakosil – M. Školiak, Gründling, I. Jankovič, Kloz, Jass, Jaborník, Gula, Magušin – T. Višňovský, R. Školiak, Tvrdoň – Lušňák, Zálešák, J. Prokop – Kutálek, R. Jarolín, Šátek – J. Jurík, Mikušovič, Konečný

Trenčín: T. Hiadlovský – Lintner, S. Tomko, Martin Hlavačka, Martin Chovan, Turoň, Hruška, Jarábek, L. Bolf – Pardavý, Őlvecký, T. Melichárek – Tybor, Ďuriš, M. Filo – Gašparovič, Vala, Koložváry – Paroulek, P. Kopecký, Ružička

V prvej tretine sa najmä bojovalo, šancí na oboch stranách bolo minimum. Jedinú výraznejšiu mal domáci Zálešák, ale jeho pokus sa skončil na žŕdke Hiadlovského bránky.

Druhá časť sa začala príležitosťou Pardavého, ktorá však domácemu brankárovi Lakosilovi nenarobila výraznejšie problémy. Skóre potom mohol otvoriť Skaličan Jarolín, ale spred bránky nepretlačil puk za čiaru. V 29. min unikol obrancom Záhorákov Vala, ale svoj samostatný nájazd zakončil len do lapačky gólmana. Prvý gól napokon strelili domáci, keď Jarolín pohotovou strelou nedal Hiadlovskému šancu. Hosťom z Trenčína sa podarilo vyrovnať sedem sekúnd pred koncom druhého dejstva: Lintner tvrdou strelou od modrej čiary prepálil všetko, čo mu stálo v ceste.

Hostia vstúpili do tretej tretiny ideálne, keď Őlvecký prihral Melichárkovi a ten strelou ponad Lakosila poslal Trenčanov do vedenia. Ich tretí gól padol ako cez „kopírak“. Tentoraz sa však dostal za domácu obranu Tybor a svoj samostatný nájazd tiež bezpečne premenil – 1:3. Zdramatizovať zápas sa podarilo Šátkovi, ktorý krátko po návrate z trestnej lavice zužitkoval prihrávku Kutálka pri prečíslení. Vyrovnať potom mohol Zálešák, ale jeho prienik zastavili hostia nedovoleným zákrokom a domáci sa márne dožadovali trestného strieľania. Skaličania si v závere zahrali presilovú hru o dvoch hráčov, ktorú však nedokázali využiť a nezužitkovali ani následnú power-play.

Martin Pešout (asistent trénera Skalice): „Chceli sme konečne doma zvíťaziť v riadnom hracom čase, nechali sme sa však strhnúť a hrubé chyby v obrane nás napokon stáli všetky body. Nezvládli sme koniec druhej tretiny a začiatok tretej časti. Nepremenili sme ani presilovku piatich na troch, preto sme si nezaslúžili bodovať.“

Juraj Jakubík (asistent trénera Trenčín): „Podali sme tímový výkon po tom, ako sme v predchádzajúcich zápasoch po našich herných výpadkoch neuspeli. Dnes sme si na zaváhania dali pozor a hneď sme získali tri body.“

MsHK DOXXbet Žilina – HK Poprad 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

Góly: 17. Smotrila (Drevenák, Horský), 35. Nádašdi (Palovčík, Horský) – 24. Lundberg (Škovira, R. Suchý), 40. Lapšanský (Škovira, Lundberg), 47. Nagy (A. Kroták), 54. A. Kroták (Kmiť, Nagy), 60. Kasík

Vylúčení: 8:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff – Smrek, Rovenský, 1137 divákov

Žilina: Lipovský – Milovanovič, Dlouhý, Kolarz, Nádašdi, Pozník, Ďurkech – T. Petruška, Palovčík, M. Kokavec – Drevenák, Horský, Smotrila – V. Nemec, Hreus, Stupka – (od 41. min) Hájnik, Kubiš, Valášek

Poprad: Melicherčík – Jasečko, D. Brejčák, J. Kasík, R. Suchý, J. Brejčák, Kramár, Dubaj, P. Svitana – Nagy, Kmiť, A. Kroták – Škovira, Lundberg, Lapšanský – J. Kopecký, Klouda, Mlynarovič – Paločko, Troliga, Rapáč

V úvodnej desaťminútovke sa rýchlo korčuľovalo, ale obe mužstvá si vytvorili len minimum príležitostí. Hostia z Popradu počas tejto fázy nevyužili dve presilovky a stav sa nemenil ani v 14. min, keď boli na oboch stranách vylúčení hráči. V 17. min druhý útok Žiliny založil rýchlu akciu, Drevenák nezištne prihral Smotrilovi a ten z pravej strany poslal puk za Melicherčíka.

V 24. min popradský Lundberg využil zaváhanie domácich a prekonal Lipovského – 1:1. Žilinčania mali možnosť znova sa dostať do vedenia v početnej prevahe piatich proti trom, ale to sa im nepodarilo. Následne pri vylúčení kapitána Hreusa v 31. min mohli zavŕšiť priebežný obrat hostia, Kasík si však vo vyloženej príležitosti neporadil s domácim gólmanom. V 35. min bol vylúčený Kopecký a obranca Žiliny Nádašdi to už po šiestich sekundách potrestal, keď od modrej čiary upravil na 2:1. Hostia mohli vyrovnať Mlynarovičom, ale gól z ich strany prišiel až v poslednej minúte druhého dejstva, keď pri vylúčení Pozníka Škovira ideálne našiel Lapšanského, ktorý sa pred Lipovským nemýlil – 2:2.

V úvode tretej časti hrali obe mužstvá opäť so štyrmi korčuliarmi. V 45. min išiel na trestnú lavicu Nádašdi a pri avizovanom treste Horského Nagy prekvapil Lipovského a hostia išli do vedenia. Pomerne lacno dostali domáci aj štvrtý gól, keď prihrávku Kmiťa usmernil za Lipovského chrbát Kroták. Minútu a pol pred koncom stretnutia domáci tréner odvolal gólmana. Výsledkom však bolo, že popradský obranca Kasík namieril cez celé ihrisko do opustenej bránky a spečatil výsledok na konečných 5:2 z pohľadu hostí.

Róbert Rehák (asistent trénera Žiliny): „Mali sme dobrý vstup do zápasu. Dve tretiny sme hrali to, čo sme si predsavzali. Dobre sme korčuľovali, podarilo sa nám prehustiť stredné pásmo, pozorne sme hrali v obrane, počas štyridsiatich minút kvalitne zachytal Lipovský. V tretej tretine sme však dostali góly, ktoré rozhodli o výsledku.“

Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): „Nezačali sme dobre, hráči mali laxný prístup. Miestami to pripomínalo verejné korčuľovanie. V druhej tretine bolo badať snahu zlepšiť hru, ale pribrzdili nás zbytočná vylúčenia. V tretej tretine sme vďaka zvýšenej aktivite a lepšej kombinačnej hre strelili tri góly, ktoré rozhodli o našom víťazstve.

HC’05 Banská Bystrica – MHC Mountfield 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 2. Hvila (Šechný, Rumpel), 32. Hvila (Šechný, Rumpel), 40. Tománek (Cebák) – 7. Jabrocký (Uram), 51. Trokan (Appel, I. Ďatelinka)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: 39. P. Klepáč (MHC Mountfield) na 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – Orolin, Návratek, 1221 divákov

Banská Bystrica: Šimonovič – Cebák, Biro, Kolba, Vantroba, Vizváry, Cunik, Kubka, Bambúch – Tománek, M. Hudec, J. Sýkora – Rumpel, Šechný, Hvila – A. Bezák, Paľov, Kútny – Vartovníka (hral do 41. min), Heizer, Hamrák

MHC Mountfield: Dzubina – A. Novotný, L. Matejka, Velebný, I. Ďatelinka, Bobček, P. Klepáč, Drgoň – Uram, M. Beran, Jabrocký – Appel, I. Rataj, Trokan – O. Mikula, M. Gálik, Važan – Themár, Murček, Galamboš

Pod Urpínom sa v plnej paráde ukázala nová banskobystrická posila Lukáš Hvila. Dal o sebe vedieť už v úvode, keď sa natlačil pred Dzubinu a prepasíroval puk za jeho chrbát. Po 82 sekundách teda viedli „barani“ 1:0, ale hostia z Turca boli vyrovnaným súperom a v 7. min aj gólovo odpovedali. Po Uramovej prihrávke sa pred bránkou ocitol nekrytý Jabrocký a poslal puk medzi betóny Šimonoviča. O štyri minúty neskôr mohol poslať domácich nazad do vedenia Hudec, dostal sa pred Dzubinu, ale neprekonal ho. Na opačnej strane mali šance Trokan, Thémar i Galamboš, zaskvel sa Šimonovič, ktorý „hasil“ aj pri šanci Urama po Šechného chybe v závere tretiny.

Po prestávke boj pokračoval. Bližšie ku gólu boli hostia, keď v 31. minúte bol banskobystrický brankár takmer prekonaný po Appelovej tvrdej strele. Následne však v 32. min znova prišla chvíľa Hvilu, keď si Šechný rutinérsky vyčkal, naservíroval mu puk a čerstvá akvizícia bez prípravy po ľade strelila svoj druhý gól – 2:1. V závere druhej tretiny Klepáč vrazil na mantinel Vartovníka, ktorý s krvavou hlavou opustil ľad. Vzápätí v hre štyroch na štyroch poslal Martinčanom „pozdrav do šatne“ Tománek, keď s dávkou šťastia – prispením korčule a hokejky Novotného – zvýšil na 3:1.

V záverečnej tretine najprv mohli ísť Banskobystričania do trojgólového vedenia, keď v 47. min mali veľké príležitosti v presilovke Hudec a následne Vantroba trafil do žŕdky. To, čo sa nepodarilo domácim, dokázali hostia. V početnej výhode vyšachovali „baranov“ a Trokan zblízka znížil do odkrytej bránky na 2:3. Osemdesiatšesť sekúnd pred klaksónom si Martinčania vzali oddychový čas, odvolali aj brankára, ale v power-play sa im nepodarilo vyrovnať.

Milan Staš (tréner Banskej Bystrice): „Chceli sme nadviazať na ostatné dobré domáce zápasy. Išli sme v úvode do vedenia, ale prvá tretina inak nebola z našej strany ktoviečo. Do psychickej výhody nás dostal šťastný tretí gól do šatne súpera. Kontaktným inkasovaným gólom sme potom súpera zbytočne naštartovali a následne sme sa iba snažili dohrať zápas, ubrániť sa. V ťažkých chvíľach nám pomohol brankár Šimonovič. Som rád, že sme zvládli tento ťažký zápas. Chlapcom musím poďakovať za bojovnosť.“

Július Pénzeš (tréner MHC Mountfield): „Bol to dobrý zápas. Avizoval som hráčom, že Bystrica zvykne dávať v prvých minútach gól, a napriek tomu sme ho dostali, ale dokázali sme napokon vyrovnať. Zápas sa lámal v druhej tretine, keď sme mali my šance ísť do vedenia a puk nám skákal po bránkovej čiare za Šimonovičom. Potom sme dostali z protiútoku gól a dali sme si ešte aj vlastný. Musím skonštatovať, že naši hráči v poslednej tretine zdvihli hlavu, za čo ich chválim – zdramatizovali stretnutie. Žiaľ, boli tam vylúčenia. Dostali sme sa z tlaku a hrali sme vabank. Power-play nám nevyšla. Ideme ďalej, súťaž je dlhá a verím, že takéto zápasy niekedy aj zvládneme.“

HC Slovan Bratislava – HKm Zvolen 4:3 po predĺžení (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 12. Richard Huna (Lipiansky, Vaic), 36. M. Bakoš, 46. Lipiansky (P. Frühauf, Vaic), 64. Hujsa (Demel, P. Frühauf) – 11. Kovář (Juraj Faith), 29. Hraško, 45. Marcinek (L. Jurík, Ďaloga).

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Müllner – Výleta, Šefčík, 2830 divákov

Slovan: Konrád – J. Kováčik, Bohunický, P. Frühauf, Janík, Trška, Jendek, Schnabel – L. Hudáček, Hujsa, Demel – Vaic, Lipiansky, Richard Huna – M. Bakoš, Kapuš, Róbert Huna – D. Skokan, Jankovský, M. Sloboda

Zvolen: Kristín – L. Čierny, Hranáč, T. Bokroš, Juraško, Vosátko, Ďaloga, J. Valach, Hraško – V. Baláž, P. Pucher, Otčenáš – Kovář, Marek Haščák, Juraj Faith – P. Barinka, L. Jurík, Škoda – Marcinek, Cútt, Zuzin

Pred nie príliš zaplnenými tribúnami ZŠ O. Nepelu v bratislavskom Ružinove sa hral od začiatku zaujímavý hokej, postarali sa o to obaja súperi. Vedenia sa ujali hráči Zvolena, keď v 11. min Juraj Faith našiel medzi kruhmi voľného Kovářa a ten švihom otvoril skóre. Na vyrovnanie domáci priaznivci nemuseli dlho čakať, keď v presilovke v 12. min sa do streleckej listiny zapísal Richard Huna.

V úvode druhej časti sa síce aj Slovan aj Zvolen snažili o častú streľbu, ale pokusy z hokejok hráčov oboch tímov smerovali často mimo bránku. V 27. min delovku Škodu zneškodnil Konrád a v tej istej minúte mohol na druhej strane v presilovke skórovať Róbert Huna, ale ani na dvakrát pred Kristínom neuspel, pretože jeho prvý pokus zastavila žŕdka a druhý lapačka zvolenského gólmana. V ďalšej presilovke však Slovan inkasoval. Hraško využil zaváhanie Frühaufa na útočnej modrej čiare a svoje sóle zakončil gólom – 1:2. V 33. min mohol vyrovnať Hujsa, ale zoči-voči Kristínovi sa rozhodol na strelu a mieril vedľa. V 36. min sa to podarilo Bakošovi, ktorý sa dostal až pred gólmana hostí a využil nedôraz obrany Zvolena na vyrovnávajúci presný zásah.

V 43. min mieril Barinka iba do betónov Konráda, no o dve minúty neskôr už bratislavský gólman nestačil na pohotový pokus Marcineka z uhla. Radosť hostí však netrvala dlho, pretože pri vylúčení Barinku napriahol od modrej P. Frühauf a Lipiansky tečoval puk do zvolenskej bránky – 3:3. Keďže Slovan nestrelil víťazný gól pri vylúčení L. Juríka v samotnom závere III. tretiny, muselo sa predlžovať.

V pridanej päťminútovke sa šťastena naklonila na stranu domácich, keď Hujsa rozhodol o triumfe Slovana.

Miroslav Miklošovič (asistent trénera Slovana): „Sme spokojní s dvoma bodmi, stále sme doťahovali. Chvála patrí hráčom, že dokázali reagovať na priebeh zápasu a doťahovať vedenie súpera. Urobili sme veľa chýb, ale v predĺžení sme mali výhodu presilovky a podarilo sa nám streliť víťazný gól.“

Ernest Bokroš (tréner Zvolena): „Možno to bude znieť neskromne, ale nemôžeme byť spokojní so ziskom jedného bodu. Mali sme dobre rozohraný zápas, trikrát sme viedli a po našich hrubých chybách sme inkasovali. Nedokázali sme zvládnuť záver duelu, hoci sme mali na ľade najskúsenejších hráčov. Videli sme len priemerné stretnutie.“

HC Košice – HK Nitra 2:3 po predĺžení (0:2, 2:0, 0:0 – 0:1)

Góly: 29. Tomík (Vorel), 35. Michel Miklík (S. Gron, Jenčík) – 4. H. Ručkay (Gabriš, T. Chrenko), 11. G. Saliji (Spilar, M. Štefanka), 63. Spilar (J. Polák)

Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – Bednář, Snášel, 4594 divákov

Košice: T. Halász – J. Tabaček, Homer, M. Šterbák, M. Grman, Deyl, Šeda, Slimák – Michel Miklík, Jenčík, Vorel – Tomík, S. Gron, P. Bartoš – Hričina, Martin Frolík, D. Pašek – Kristek, Kriška

Nitra: J. Laco – Ďurák, Špelda, Fabian, Gabriš, Michal Novák, J. Polák – Podstavek, T. Chrenko, H. Ručkay – M. Slovák , M. Kováčik, S. Saliji – Spilar, M. Štefanka, G. Saliji – E. Čaládi, Uhnák, Kmeč

Ideálnu príležitosť dostať svoj tím na koňa mal už v 25. sek domáci Jenčík, jeho nájazd však Laco zmaril. Z prvého gólu sa tešili v 4. min hráči Nitry. Chrenko ešte svoju možnosť nedotiahol do konca, ale o pár sekúnd neskôr po tvrdej strele Gabriša doklepával puk do prázdnej bránky Ručkay. Domáci Kriška potom osamotený netrafil bránku. Na začiatku 11. min viedla Nitra už 2:0. Samir Saliji mal dosť času, aby na dvakrát prekonal Halásza. Pri presilovke sa márne pokúšal prekonať Laca Gron V 14. min bol pred Halászom osamotený Samir Saliji, ale jeho strela skončila v lapačke. V oslabení v závere prvej tretiny sa výbornou akciou prezentoval Gron, ale Laco vytasil pohotový zákrok.

Hneď v úvode druhej dvadsaťminútovky nepretlačil puk v presilovke za Lacov chrbát Jenčík. V 29. min dosiahol kontaktný gól Tomík po tom, ako sa natlačil do koncovky a našiel medzeru medzi brankárovými betónmi. Vyrovnať potom mohol Jenčík, ale podarilo sa to až v 35. min Michelovi Miklíkovi: Laco puk neudržal a zblízka z dorážky inkasoval.

V tretej tretine bola aktivita na košických hokejkách. Grman v 43. min v presilovke trafil od modrej čiary žŕdku, Gronov pokus smeroval vedľa nitrianskej bránky, Miklíkova tvrdá rana skončila na dobre postavenom Lacovi. V 57. min sa do strely oprel Bartoš a opäť zvonila žŕdka. O víťazstve Nitry rozhodol v 3. min predĺženia Spilar.

Rostislav Čada (tréner Košíc): „V piatom domácom stretnutí v rade sme nemali potrebnú koncentráciu ani agresivitu. Dva góly sme dostali zo situácií po individuálnych chybách v obrane. Po preskupení útočných formácií sme Nitru dostali pod veľký tlak, výsledkom čoho bolo vyrovnanie. V predĺžení sme však urobili individuálnu chybu v situácii jeden na jedného, čo rozhodlo o výsledku.“

Rudolf Uličný (tréner Nitry): „Hrali sme teraz proti súperom z prvých troch miest tabuľky. Na ľad vedúcich Košíc sme nastupovali v situácii, v ktorej by bol každý bod dobrý. Zápas mal tri rôzne tretiny. V prvej sme mali okrem dvoch gólov aj niekoľko sľubných šancí, druhá bola výrazne v réžii Košíc, v tretej to bolo vyrovnané. Nás by potešil aj bod. To, že máme dva, je teda niečo navyše.“

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po štvrtkových stretnutiach 13. kola:

HK Orange 20 6 0 0 0 0 0 6 6:30 0

Poznámka: (počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body).