Výsledky nedeľnajších zápasov KHL

Khl_jan lašák

MOSKVA 14. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti Dinama Riga zvíťazili v nedeľňajšom zápase štvrťfinále play-off Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) nad SKA Petrohrad 4:2, celú sériu vyhrali 3:1 a prekvapujúco postúpili ďalej. Zverenci trénera Júliusa Šuplera dokázali vyhrať už vo dvoch dueloch na ľade súpera, prvý mečbal ešte nevyužili, ale druhý už znamenal postup do semifinále. Jednou asistenciou sa v nedeľu prezentoval Marcel Hossa. Víťazstvo Lokomotivu Jaroslavľ nad Atlantom Mytišči 2:1 po predĺžení znamenajúce postup domáceho kolektívu do ďalšej fázy súťaže priniesol dramatický priebeh, keďže rozhodnutie prišlo až v 90. min duelu. Asistenciu si v tomto zápase pripísal domáci Richard Uedník, Ján Lašák v drese hostí odchytal celý zápas. Triumf a postup Spartaka Moskva cez Dinamo Moskva zariadili v nedeľu Slováci, ktoí dosiahli spolu 4 kanadské body. Branko Radivojevič asi stoval raz, Martin Cibák dvakrát a Štefan Ružička raz prekonal brankára hostí.

V ďalšom nedeľňajšom zápase Kazaň zvíťazila na ľade Astany 3:1. K jej úspechu prispel presným zásahom slovenský reprezentant Roman Kukumberg. Celú sériu vyhrali favorizovaní hostia hladko 3:0. V drese Nižnekamska zaznamenal asistenciu obranca Tomáš Starosta a prispel tak k úspešnému zavŕšeniu štvrťfinálovej série (3:0). Jeho mužstvo zdolalo Omsk na jeho ľade 2:1. Hokejistom Jekaterinburgu sa podarilo znížiť stav štvrťfinálovej série na 1:2 nedeľňajším víťazstvom nad Ufou 4:3. Jednou asistenciou v drese domácich sa blysol Tomáš Slovák. Čeľabinsk pred zrakmi domácich fanúšikov zvíťazil po predĺžení nad Magnitogorskom 2:1 a v sérii si pripísal prvé víťazstvo.

Play-off KHL – štvrťfinále (tretie zápasy, hralo sa na tri víťazstvá):

Astana – Kazaň 1:3 (0:1, 1:0, 0:2) – konečný stav série 0:3 – Roman Kukumberg (Kazaň) 1+0

Omsk – Nižnekamsk 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) – konečný stav série: 0:3 – Tomáš Starosta (Nižnekamsk) 0+1

Spartak Moskva – Dinamo Moskva 4:0 (1:0, 3:0, 0:0) – konečný stav série 3:1 – Branko Radivojevič 0+1, Štefan Ružička 1+0, Martin Cibák (všetci Spartak) 0+2

Lokomotiv Jaroslavľ – Atlant Mytišči 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0) – konečný stav série 3:1 – Richard Zedník 0+1 – Ján Lašák odchytal celý zápas

Dinamo Riga – SKA Petrohrad 4:2 (2:0, 1:1, 1:1) – konečný stav série 3:1 – Marcel Hossa (Dinamo) 0+1

Jekaterinburg – Salavat Ufa 4:3 (2:1, 1:0, 1:2) – stav série 1:2 – Tomáš Slovák (Jekaterinburg) 0+1

Čeľabinsk – Magnitogorsk 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0) – stav série 1:2

Viac k osobe Branko RadivojevičJán LašákMarcel HossaMartin CibákRoman KukumbergŠtefan RužičkaTomáš SlovákTomáš Starosta