Výsledky sobotňajších zápasov 6. kola Corgoň ligy

BRATISLAVA 15. augusta (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov 6. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže – Corgoň ligy:

FK Senica – DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:0)

Gól: 87. Homola (vlastný), ŽK: 22. Piroska, 41. Laurinc – 26. Helísek, 33. Adiaba, 64. Majus, rozhodovali: Smolák – R. Sluk, Kubačka, 3299 divákov

Senica: Kamesch – Laurinc, Pavlovič, Homola, L. Tesák – M. Juhász – T. Vrťo (77. Bajan), Velický (84. Čáp), I. Belák – Piroska (77. Hejčík) – Faldyna

D. Streda: Ján Novota – Nikolič, Adiaba, Majus, Kazlauskas – Helísek, Elong, Halimi (73. Seelaus), Hassan – Koejoe, N´Kendo (90. Speranza)

Vo výbornej atmosfére sa prvé dejstvo odohralo prevažne medzi šestnástkami. Diváci videli v úvodnom polčase vyrovnaný zápas. V 11. min po závare v šestnástke hostí zakončoval Belák vedľa. Po štvrťhodine hry mohla ísť Senica, v ktorej sa premiérovo predstavil Jiří Homola, do vedenia. Po signále z priameho kopu Piroska loptu priťukol Velickému, no jeho strelu z vnútra pokutového územia Novota výborne vyrazil. Hra sa odvíjala prevažne v strede poľa a chýbalo jej zakončenie. Postupne sa čoraz viac osmeľovali Dunajskostredčania a dostali sa aj do jednej dobrej príležitosti. V 39. min po prieniku Koejoeho výborne zasiahol Pavlovič, keď vykopával loptu smerujúcu do brány na roh.

Aj druhý polčas priniesol vyrovnaný súboj. V 54. min to skúšal hosťujúci N´Kendo, ale Kamesch loptu vyrazil. Na druhej strane po priťuknutí Faldynom pálil Piroska nad. Následne sa na ihrisku neudialo nič významnejšie, až v 83. min hlavičkoval po rohovom kope Tesáka Faldyna, no bol z toho iba ďalší rohový kop. Typicky remízový zápas rozhodli hostia v 87. min, kedy sa po rohovom kope Hassana v skrumáži na päťke lopta nešťastne odrazila od debutujúceho Homolu do vlastnej siete.

Ladislav Hudec (tréner FK Senica): „Dnes sme viac bojovali ako hrali. Rozhodla vyššia technická zdantnosť súpera, ktorý hral v obrane naozaj výborne. Chceli sme vyhrať, no v závere zápasu sme nezvládli štandardnú situáciu. Naše očakávania splnil stopér Homola. Hendikepom však bolo nakopnuté koleno Pirosku z 15. min, keď nám potom v útočnej fáze veľmi chýbala jeho kreativita.“

Kurt Garger (tréner D. Stredy): „Domáci mali tlak, no naša defenzíva bola veľmi dobrá. V útoku sme sa nedokázali presadiť, kazili sme prihrávky a nedotiahli protiútoky do konca. Dali sme šťastný gól v čase, kedy sme už počítali s bezgólovou remízou, s ktorou by sme boli aj spokojní. Vieme zahrať aj lepšie.“

FC Nitra – Tatran Prešov 1:0 (1:0)

Gól: 34. Šimončič, ŽK: 89. Kóňa – 66. Pozo, 76. Vršajevič, 81. Farbák, rozhodovali: Šuniar – Csabay, D. Hrčka, 3320 divákov

Nitra: Chudý – Kaspřák, Štetina, Martin Tóth, Áč – Boszorád (79. Glenda), I. Hodúr, Šimončič, Kóňa, Rák (90. Kolár) – Šimonek (69. R. Sloboda)

Prešov: J. Diviš – Ščasný, Farbák, Čep (61. Pitter-Bučko), Ďurech – Vršajevič, Katona, Pozo, Poliaček, Ižvolt (67. Drakul) – Bernardo

V úvode zápasu sa obe mužstva prezentovali opatrnou hrou. Domáci však pohrozili už v 8. min, kedy vysunutý Boszorád skúšal nájsť voľného Šimoneka, no lopta skončila len na kopačkách prešovskej obrany. Hostia sa pokúšali skórovať z priameho kopu Farbákom, no ten súperovú bránku minul. V 20. min sa Boszorád dobre mysleným centrom snažil nájsť Šimoneka, ale gólman Diviš bol v strehu. O niekoľko sekúnd neskôr ten istý hráč skúšal šťastie opäť, ale brankár Prešova sa nedal zaskočiť. Ďalšia strela na hosťujúcu svätyňu prišla až v 30. min, no Kóňa mieril ponad brvno. Vynikajúcu akciu založil prihrávkou na Hodúra v 34. min Šimonek, ale Boszorád v koncovke zlyhal a rovnako tak aj o pár sekúnd neskôr. Na gól si diváci počkali do 34. min, keď Rák ponúkol šancu Šimončičovi a ten presnou hlavičkou zmenil stav na 1:0. Poliaček sa pár minút na to snažil o vyrovnanie, no neúspesne. V 40. min preveril hosťujúceho brankára Hodúr, ale skóre nezvýšil. Do veľkej šance sa hostia dostali v 43. min – po centre Poliačka na Bernarda. V 44. min po veľkom nátlaku Poliaček opäť skúšal prekonať domáceho brankára, no skóre zostalo nezmenené.

Už v 49. min Poliaček skúšal rozvlniť nitriansku sieť, ale Chudého neprekvapil. Prešovská obrana zasahovala v 57. min, kedy skúšal prejsť Boszorád a Šimonek. Ďalšou nebezpečnou hlavičkou sa prezentoval Bernardo, no loptu za bránkovú čiaru nedostal. Domáci v druhej polovici začali zvyšovať tempo, lenže v koncovke sa im nedarilo. V 62. min chcel Štetina zvýšiť, no to sa nepodarilo ani po prudkej strele Tótha z 30 m v 64. min. Márne pokusy Prešova na vyrovnanie potvrdil aj Bernardo, ktorý v 81. min mieril ďaleko vedľa Chudého svätyne. Do konca zápasu sa už skóre nezmenilo.

Ivan Galád (tréner FC Nitra): „Hoci má Prešov menej bodov, je to kvalitný súper. Videli sme dobrý zápas a aj prvky futbalovej moderny a to i zo strany mladších hráčov.“

Roman Pivarník (tréner Tatrana Prešov): „Videli sme zaujímavý zápas. Mužstvu nemôžem nič vyčítať – vytvárali sme si šance, ale neboli sme dôslední a dostali sme gól. Brankár domácich podal výborný výkon.“

Dukla Banská Bystrica – MFK Dubnica 3:0 (2:0)

Góly: 20., 26. a 65. Uškovič, ŽK: 65. Uškovič, 85. Adámik (obaja B. Bystrica), rozhodovali: Eperješi – E. Weiss, Petríček, 2979 divákov

B. Bystrica: Boroš – Turňa (81. V. Gajdoš), Adámik, Poljovka, Pleva – Seye, Bruško (71. Hučko), Pečovský, M. Pančík ml. – Marek Kuzma (65. Michal Ďuriš), Uškovič

Dubnica: Ďurčo – I. Obert, Nosek, M. Ondráš, Duga – Držík – T. Zápotoka, Grendel (77. Vavrík), Šulek (77. Matejov), E. Ľupták – Porázik (60. L. Zápotoka)

Domáci boli od začiatku v tlaku, ktorému Dubnica čoraz ťažšie odolávala. Po niekoľkých streleckých pokusoch Dukly prvýkrát zahrmelo v 20. minúte. Kuzma potiahol loptu po ľavej strane, prihral Uškovičovi a ten v bezprostrednej blízkosti pred bránkou ani nemohol nepremeniť. Už o šesť minút neskôr opäť úradoval domáci bombardér. Tentoraz si ho presne našla prihrávka zo stredu poľa, Uškovič sa ocitol zoči-voči brankárovi Ďurčovi a náležite si ho vychutnal – 2:0. Od tej chvíle už mali Banskobystričania drvivý tlak, vytvorili si niekoľko vyložených šancí. Uškovič siahal po hetriku v 38. minúte, jeho strela z uhla však len opečiatkovala obe žrde. V druhom dejstve pokračovalo domáce galapredstavenie korunované kráľom Uškovičom. Ten dokonal svoj hetrik v 65. min, keď po prihrávke Pečovského presne zamieril k ľavej žrdi brankára Ďurča. Nasledovala ešte žrď Pečovského a ďalšie šance, ktoré už ale ostali nevyužité. Dubničania miestami zvyšovali aktivitu, do vážnejších šancí sa však prakticky nedostali a tak víťazstvo domáceho favorita bolo celkom zaslúžené.

Jozef Jankech (tréner B. Bystrice): „Bolo to zaslúžené víťazstvo. Okrem začiatku druhého polčasu sme boli jasne lepším tímom. Okrem troch gólov sme nepremenili ďalšie množstvo šancí. Som rád, že podávame dobré výkony a dúfam, že v tomto trende budeme pokračovať. Teší ma strelecká forma Uškoviča, možno mu pomohlo, že na istý čas vypadol zo základnej zostavy.“

Ľubomír Nosický (tréner Dubnice): „Víťazstvo domácich bolo zaslúžené. Gólový rozdiel zodpovedá dianiu na ihrisku. Dukla dominovala fyzicky, na kvalitu jej kádra nemáme. V drese Dukly hralo päť našich bývalých hráčov a podali veľmi dobrý výkon.“

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 1:0 (0:0)

Gól: 65. Rilke, ŽK: 66. Rilke, 82. Jež (obaja Žilina), rozhodovali: D. Sedlák – Ružbarský, Košecký, 4655 divákov.

Žilina: D. Perniš – Cimakuridze, Piaček, Šourek, Leitner – Ľ. Guldan – Kobylík, M. Vyskočil (69. Pečálka), Jež, Patrik Mráz (59. Rilke) – Lietava (78. T. Oravec)

Ružomberok: Hajdúch – P. Maslo, J. Maslo, Peter Majerník, Ďubek (68. Jurč) – Siva – Zošák, A. Sloboda, Božok – Sivčevič (60. Kukoľ), Lačný

V žilinskom tíme nastúpili od začiatku obe nové posily – Gruzínec Cimakuridze na pravej strane obrany a ofenzívny stredopoliar, Čech Martin Vyskočil. Hneď v prvej minúte však mohli ísť do vedenia hostia. Po Slobodovom centri z ľavej strany nebezpečne hlavičkoval zblízka Sivčevič, ale Perniš loptu vyrazil nad bránu. Postupne sa dostali do tempa aj domáci. V 9. min poslal Cimakuridze prudkú prihrávku na hranicu pokutového územia, Lietava posunul loptu Patrikovi Mrázovi, ale ten trafil z bezprostrednej blízkosti brankára hostí Hajdúcha. V 16. min dostal ideálnu prihrávku do malého vápna Lietava, ale bol tiesnený hráčmi Ružomberka, ktorí ho odtlačili od lopty. Hostia sa naďalej snažili dostávať jednoduchým spôsobom na žilinskú polovicu, ale gólové šance si nevytvorili.

V 20. min sa uvoľnil český legionár Vyskočil, jeho strelu na bránu Hajdúch vyboxoval, pred dobiehajúcim Lietavom odkopli loptu obrancovia hostí. Aj niekoľko ďalších žilinských rýchlych útokov zaváňalo gólom, v polovici prvého polčasu sa pokúsil o brejk kapitán Jež, hneď po ňom aj Patrik Mráz. Tempo hry z prvých dvadsiatich minút sa potom postupne spomalilo, hralo sa viac v strede poľa, ružomberská obrana pozorne obsadzovala kombinujúcich Žilinčanov a nepúšťala ich tak často do vlastnej šestnástky.

V 39. min sa Šošoni nasťahovali do pokutového územia hostí, niekoľkokrát vystrelili na bránu, na záver tejto akcie to skúšal ešte hlavou Martin Vyskočil, ale skórovať sa mu nepodarilo. Na opačnej strane poslal tri minúty pred prestávkou nebezpečnú strelu na žilinskú bránu Lačný, lopta však letela tesne ponad jej ľavý horný roh.

Hneď po prestávke, po nepresnej rozohrávke Žilinčanov, išli hostia do prečíslenia, ale Sloboda si nerozumel s Lačným a nebezpečenstvo odvrátili vracajúci sa domáci obrancovia. V ďalšom priebehu stretnutia sa domáci veľmi snažili streliť gól, hralo sa väčšinou na polovici Ružomberka, ale ich streleckým pokusom chýbala presnosť. V 61. min prenikol do šestnástky hostí Lietava, kľučkou obišiel obrancu Ďubeka, chcel obísť aj vybiehajúceho brankára Hajdúcha, ale ten mu vypichol loptu.

Snahu domácich o strelenie gólu zúročil striedajúci Rilke, ktorý nastúpil v tomto ligovom ročníku po zranení na svoj prvý zápas. Dlhý Leitnerov center z ľavej strany do šestnástky mu prenechal Lietava a Rilke nechytateľnou hlavičkou prekonal Hajdúcha. Vydýchli si aj domáci diváci, ktorí oslávili gól mexickými vlnami.

V 80. min pohrozili hostia, Sloboda poslal prudkú strelu z 20 m, ale tesne minula pravú žrď Pernišovej brány. Po tejto akcii Ružomberčania na niekoľko minút zatlačili Žilinčanov do ich šestnástky, ale vyrovnať sa im nepodarilo. Domáci sa v posledných minútach snažili hrať čo najďalej od svojej brány a udržať najtesnejšie víťazstvo.

Pavel Hapal (tréner MŠK Žilina): „Videli sme zaujímavý zápas, hralo sa hore – dole. Ružomberok sústredene bránil, nepúšťal nás do vyložených šanci, niekoľko sme si ich však vytvorili a nepremenili. V stretnutí sme potrebovali vyhrať, ale aj zapojiť nových hráčov. Dali sme jeden gól, ale mohli sme dať aj viac, som rád, že sme neinkasovali.“

Viliam Hýravý (tréner MFK Ružomberok): „Neboli sme o nič horší ako Žilina, len sa nám opäť nepodarilo bodovať. Ak nedáme gól, tak nemôžeme pomýšľať na zisk bodov. Žilina dala gól a vyhrala.“

Slovan Bratislava – MFK Petržalka 1:1 (1:1)

Góly: 45. Halenár – 33. Hodek, ŽK: 23. Dosoudil – 41. Majtán, ČK: 81. Obžera (Slovan) za faul na Johancsika, rozhodovali: Hriňák – Slyško, Chládek, 4454 divákov

Slovan: Putnocký – Bagayoko, Valachovič, Dosoudil, Martins Simao (59. P. Petráš) – Obžera, Saláta, J. Kozák ml., Slovák – Halenár, Masaryk (70. Gaúcho, 79. Ivana)

Petržalka: D. Kiss – Čikoš, Burák, R. Konečný, Staško – Hílek – Majtán (72. Maroši), Guede, P. Sedlák (57. Johancsik), Tomčák (65. Klenovský) – Hodek

Stretnutie na Tehelnom poli sa tak ako všetky zápasy 6. kola Corgoň ligy začalo minútou ticha na počesť pamiatky baníkov zosnulých pri nešťastí v Handlovej a túto tragickú chvíľu si diváci pripomenuli aj veľkým transparentom na tribúne. Ako prvý z domácich hráčov pohrozil bránke Petržalky Halenár už v 4. min, ale jeho strela tesne minula Kissovu bránku. O 3 minúty Simao rozohral nepriamy kop, lopta uviazla v spleti hlavičkujúcich hráčov a Masaryk bránený obranou hostí vystrelil vysoko nad. Vzápätí sa usilovný Bagayoko dvakrát pokúšal ohroziť brankára Kissa. Najprv strelil tesne nad a jeho druhú strelu Roman Konečný odvrátil do autu. V 17. min Halenárov nevydarený pokus o strelu skončil tesne vedľa bránky Petržalky. To isté sa podarilo o minútu neskôr aj jeho kolegovi z útoku Masarykovi. Na druhej strane v 21. min Tomčák napodobnil protihráčov zo Slovana a tiež mieril vysoko nad bránku Putnockého. V 33. min sa obranca Čikoš odhodlal k zdravému prieniku po pravej strane, jeho akcia spôsobila zmätok v obrane „belasých“ a po niekoľkých pokusoch hostí Hodek zblízka poslal loptu do siete Slovana. Gól Petržalky slovanistov dosť zaskočil a vyslobodením pre nich bola až pekná strela Halenára v 45. min, ktorý z priameho kopu ukážkovo obstrelil múr a trafil tesne k žrdi bránky hostí.

Prvý potlesk v druhom polčase si vyslúžila dvojica domáci Slovák a hosťujúci D. Kiss, keď brankár Petržalky iba reflexívne vyboxoval tvrdú strelu kapitána Slovana zo šestnástich metrov. O tri minúty neskôr Hodek vyhral bežecký súboj so Simaom, ale svoje sólo poslal iba do náruče Putnockého. Vzápätí Saláta po prieniku trafil iba bočnú sieť. Ten istý hráč v 62. min hlavou poslal Obžerov center nad bránku hostí. Hrdinom tohto stretnutia mohol byť hosťujúci útočník Hodek, ktorý mal tri vyložené gólové šance, no vo všetkých prípadoch sa svojej možnosti zľakol. V 74. min po Kozákovej prihrávke zahodil prvú gólovú šancu, o desať min neskôr poslal do šance Johancsika, no jeho prízemnú strelu Gaúcho poslal tesne vedľa bránky. Po vylúčení Obžeru mali bližšie k víťaznému gólu hostia z Petržalky, lenže Putnocký sa dvakrát vyznamenal a v 86. min chytil Guedemu prudkú prízemnú strelu z bezprostrednej blízkosti. V nadstavenom čase domáci Saláta ani z dvoch krokov netrafil hlavou bránku Petržalky. Aj preto sa bratislavské derby skončilo prekvapujúco deľbou bodov.

Dušan Uhrin st. (tréner Slovana): „Ťažko sa mi hovorí po takomto zápase a takomto výkone aký moji hráči dnes predviedli, neviem čo sa s nimi stalo. Mám pocit, že na zápas s Petržalkou nastúpili nekoncentrovaní a že súpera zbytočne podcenili, inak si to vysvetliť neviem. Samozrejme, že dnešné stretnutie si rozoberieme a budem s hráčmi dôrazne hovoriť, lebo okrem brankára Putnockého žiadny z nich nepodal taký výkon, aký som od nich očakával. Vďaka Putnockému sme dnes neprehrali. Možno myslia už na Ajax, ale to ich neospravedlňuje.“

Michal Hipp (tréner MFK Petržalka): „Aj keď sa hovorí, že derby nemá favorita, každý, kto sa pozrie na tabuľkové postavenie a na hráčsky káder Slovana, vie kto v tomto stretnutí bol vysokým favoritom. Ja som hráčom už v príprave tvrdil, že môžeme na Slovane pri zhode šťastných náhod uhrať veľmi dobrý výsledok. Som rád, že dodržali moje pokyny a v dnešnom stretnutí sme nie jeden bod získali, ale dva stratili. Našou výhodou bolo to, že my sme Slovan lepšie poznali ako on nás. S mnohými hráčmi som pracoval, poznám ich herný prejav a myslím si, že sme sa na nich poctivo pripravili, čo sa odrazilo aj na celkovom dianí na ihrisku. Našou veľkou slabinou je koncovka, na ktorej budeme musieť popracovať.“

Viac k osobe Ivan GaládJán NovotaJozef JankechKurt GargerLadislav HudecĽubomír NosickýMarek KuzmaMichal HippPatrik MrázPavel HapalRoman Konečný