Výsledky zápasov extraligy mužov v basketbale

Basketbal

BRATISLAVA 16. decembra (WEBNOVINY) – 22. kola extraligy mužov v basketbale:

BK Váhostav-SK Žilina – Astrum Levice 100:99 (23:19, 17:29, 28:32, 32:19)

Najviac bodov: Bučák a Stojanovič po 21, Závodný 20 – Jurík 25, Lutovský 16, Terlanda 13

TH: 37/23 – 32/21, fauly: 28 – 32, trojky: 5 – 10, rozhodovali: Pipíška, Tomašovič a Lamoš, 200 divákov

Vo veľmi vyrovnanom stretnutí sa mužstvá pravidelne striedali vo vedení. V záverečnej štvrtine to však pre domácich nevyzeralo vôbec dobre – v 52. min bol stav 71:86. Žilina však obrovským nasadením a vôľou dokázala otočiť nepriaznivý vývoj. Ešte minútu pred koncom vyhrávali Levice o štyri body 99:95, mali ale vyfaulovaných Grznára s Juríkom a napokon Žiline podľahli najtesnejším rozdielom 99:100.

BK Inter Bratislava – BC Prievidza 72:68 (26:17, 12:14, 13:16, 21:21)

Najviac bodov: Polakovič 27, Ravasz 20, Kucsa 8 – Bosák 24, Rerko 12, Kunc 11

TH: 34/24 – 27/17, fauly: 25 – 24, trojky: 4 – 8, rozhodovali: Matejčík, Hančík a Kurpaš, 350 divákov

Inter hral od úvodu nebojácne a Prievidza robila veľa chýb v útoku. V druhej štvrtine dali domáci prvý kôš až v 6. min, napriek tomu v 10. min vyhrávali o desať bodov (38:28). V tretej časti lepšie začali hostia, ktorým sa podarilo vyrovnať na 38:38, Inter však svoj získal opäť náskok. Domáci najvyšším rozdielom vyhrávali v 33. min (60:47). Deväťdesiat sekúnd pred koncom sa Prievidza dvoma trojkami dotiahla na 65:69 zo svojho pohľadu, domáci si však víťazstvo už nedali vziať.

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – MBK Rieker Komárno 102:65 (28:13, 24:17, 28:13, 22:22)

Najviac bodov: Mróz 30, Baldovský 17, Jefferson 13 – Madaj 14, Blagojevič 13, Mišinský 11

TH: 23/18 – 18/11, fauly: 18 – 25, trojky: 7 – 8, rozhodovali: Janáč, Doušek a Cetl, 900 divákov

Aktívnou celoplošnou obranou a pestrou útočnou hrou si domáci už v prvých dvoch štvrtinách vybudovali 22-bodový náskok. Hostí dokázal bodovo podržať iba Madaj a tak to už po I. polčase vyzeralo so zverencami trénera Černického zle-nedobre. Po obrátke sa obraz hry nezmenil, Spišiaci prevalcovali súpera, ktorý si domov odniesol nepríjemný debakel. Výnimočný výkon podal v domácom drese Poliak Mróz, ktorý komárňanský kôš zasypal tridsiatimi bodmi.

MBK Handlová – BK SPU Nitra 88:76 (20:27, 28:6, 18:15, 22:28)

Najviac bodov: Glavinič 22, Barišič 16, Mrviš 14 – Hill 22, Tomek a Seman po 15

TH: 16/13 – 21/17, fauly: 23 – 20, trojky: 11 – 5, rozhodovali: Šarišský, Kúkelčík a Bohucký, 600 divákov

Stretnutie začali lepšie hostia, ktorý ovládli prvú štvrtinu a zdalo sa, že istým krokom budú kráčať počas celého zápasu. V druhej štvrtine však úradujúceho majstra domáca Handlová zaskočila kvalitnou obranou, vďaka ktorej otočila vývoj duelu, a potom už kontrolovala dianie na palubovke.

AB Cosmetics Pezinok – BK Svit 124:56 (30:13, 31:18, 28:14, 35:11)

Najviac bodov: Lukjanec, Mičuda a Nicholson po 19 – Laco 14, Madzin 10, Kováč 8

TH: 18/13 – 11/8, fauly: 15 – 20, trojky: 11 – 4, rozhodovali: Ženiš, Fuska a Šramko, 300 divákov

Domáci sa pustili do Svitu od začiatku bez rešpektu, neustále zvyšovali svoj náskok a exhibičnou hrou bavili tri stovky divákov. Najmä Branislav Brliť ich svojimi smečmi privádzal do úžasu. V 34. minúte dosiahol Pezinok vytúženú stovku (100:45) a v tej chvíli už bolo len otázkou, s akým debaklom hostia odcestujú.