Vysokopostavený vatikánsky kardinál sa postavil pred súd v prípade sexuálneho zneužívania

George Pell
Kardinál George Pell. Foto: SITA/AP.

MELBOURNE 26. júla (WebNoviny.sk) – Vysokopostavený vatikánsky kardinál George Pell sa v stredu postavil pred súd v Melbourne, kde čelí obvineniam zo sexuálneho zneužívania.

Kardinál vinu popiera

Pojednávanie trvalo menej ako 10 minút a právnik 76-ročného hlavného finančného poradcu pápeža Františka odmietol jeho vinu z takéhoto činu. „Kardinál Pell popiera vinu v prípade všetkých obvinení a bude trvať na svojej nevine,“ uviedol jeho obhajca Robert Richter.

Sudca Duncan Reynolds nariadil prokurátorom, aby si do 8. septembra pripravili súhrn dôkazov. Ďalšie pojednávanie v prípade určil na 6. októbra. Kardinál do budovy súdu, ktorú obkolesili novinári aj zvedaví ľudia, vchádzal a aj vychádzal v sprievode ochrankárov. Počas pojednávania ani po ňom neprehovoril.

Detaily o početných obvineniach nie sú známe

Pell do Austrálie pricestoval na začiatku júla po tom, čo vo Vatikáne dostal voľno, aby sa mohol zúčastniť na procese. Kardinál je najvyššie postaveným vatikánskym predstaviteľom, ktorého kedy obvinili v rámci dlhoročného škandálu sexuálneho zneužívania v katolíckej cirkvi.

Detaily o početných obvineniach však nie sú známe. Pell sa ešte v júni vyjadril, že sa teší na to, ako sa konečne postaví pred súd. „Som nevinný a tieto obvinenia sú falošné. Už samotná predstava sexuálneho zneužívania je mi odporná,“ povedal.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe George Pell