Výstava v Galérii SPP – ART + WINE = MOODS

SPP pre budúcnosť CMYK
SPP pre budúcnosť CMYK

BRATISLAVA 11. júla (WBN/PR) – Sudy na víno v nezvyčajnej podobe ako výtvarné diela predstavia známi slovenskí a českí výtvarníci na dnešnej vernisáži v Galérii SPP. Výstava ART + WINE = MOODS potrvá do 27. júla 2012.

Tútorom nevšedného ambiciózneho projektu je výtvarník Daniel Brogyányi, ktorý vybral 30 známych umelcov zo Slovenska aj Česka. Každý z nich dostal jeden barikový sud a mesiac na to, aby pretvoril vínový sud presne podľa svojich predstáv.

Umelci odhalili svoje múzy, podelili sa o inšpirácie. Sudy sú skutočne premyslené diela, ktoré prekvapia aj svojím posolstvom a bola by veľká škoda, keby práve tieto drobné detaily ostali nepovšimnuté,“ vyjadril sa kurátor výstavy, Daniel Brogyányi.

Dokonca sa dnes v Galérii SPP uskutoční aj aukcia týchto 30 originálnych umeleckých diel. Celý jej výťažok poputuje na podporu talentovaného umelca a jeho tvorby. Radosť z vína, sudov zmenených na umenie a dobrá nálada nebude teda len symbolická, ale už aj skutočná.

Na projekte sa podieľajú títo umelci:

1. Milan Lukáč

2. Viťo Bojňanský

3. Rasťo Trizma

4. Juraj Čutek

5. Katarína Alexyová-Fígerová

6. Veronika Gabčová

7. Jana Brisudová

8. Daniel Brogyányi

9. Mária Balážová

10. Martin Lettrich

11. Radostina Doganová

12. Vladimír Petrík

13. Aňa Ostrihoňová

14. Drahomír Prihel

15. Dušan Sekela

16. Ján Ťapák

17. Renáta Sládeková

18. Alex Vojtášek

19. Andrej Margoč

20. Martin Borodáč

21. Daniel Bidelnica

22. Jana Mihálová

23. Martin Kubina

24. Kovárna Polák Praha, David Polák, Petr a Tomáš

25. Igi Brezo

26. Denisa Kolářová

27. Ondrej Zimka

28. Martin Pala

29. Stano Kiča

30. Maťa Zimanová

Galéria SPP bola otvorená v roku 2000 na Drevenej ulici v Bratislave. Od roku 2009 sídli na Mlynských nivách v priestoroch SPP. Za uplynulú dekádu sa v nej uskutočnilo viac ako 100 výstav popredných domácich a zahraničných umelcov vo výtvarnom umení, sochárstve, skle, keramike, či textile. Medzi najúspešnejšie výstavy patrila výstava Andyho Warhola, Rudolfa Filu, či Jozefa Jankoviča. Galéria SPP na ulici Mlynské Nivy 44/c je otvorená denne pondelok až piatok (okrem víkendu) od 12.00 do 17.00 h.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) (www.spp.sk) je nadnárodná energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionármi SPP sú Slovenská republika prostredníctvom Fondu národného majetku SR (51 %) a spoločnosť Slovak Gas Holding B.V. (49 %), konzorcium spoločností E.ON Ruhrgas AG a GDF SUEZ.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Galéria SPP