Vytýčili termín pokračovania súdu v kauze vraždy poslanca Rakovského

súd, sudca
Využívanie mediátorov-špecialistov testuje aktuálne ministerstvo spravodlivosti v Žilinskom kraji. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Kauza vraždy právnika a mestského poslanca v Žiari nad Hronom Mareka Rakovského z roku 2013 bude na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku pokračovať v apríli. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková.

„Pojednávanie je odročené na dni 2. a 21. apríla a 14. mája,“ povedala. Pre úkladnú vraždu mestského poslanca je obvinený Peter P. z Veľkého Krtíša. Prokuratúra mu tiež kladie za vinu zločin všeobecného ohrozenia.

Poslanca Rakovského zavraždili v júli 2013 tak, že použili nástražný výbušný systém, ktorý umiestnili na spodnú časť jeho vozidla. Počas jazdy vozidlo vybuchlo, pričom Rakovský utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol.

Motív vraždy poslanca nie je známy. Nebol trestným advokátom, venoval sa občiansko-právnym záležitostiam. Petrovi P. hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne doživotie.

Špecializovaný trestný súd v tomto prípade v novembri minulého roku rozhodol o prijatí podanej obžaloby. Samotné prejednávanie veci v rámci hlavného pojednávania na súde prebieha od decembra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína KudjákováMarek Rakovský
Firmy a inštitúcie Špecializovaný trestný súd SR