Vznikne nová regionálna politická strana 7 Statočných

Vladimír Gürtler
Vladimír Gürtler Foto: Ilustračné foto SITA/Ivan Fleischer

KOŠICE 18. júla (WEBNOVINY) – Členovia správnej rady občianskeho združenia 7 Statočných idú založiť novú regionálnu politickú stranu 7 Statočných. Zároveň sa zhodli na základnom sedembodovom programe, ktorý ich spája. Ako informoval predseda združenia Vladimír Gürtler, oficiálny termín založenia novej strany bol dohodnutý na 7. septembra 2011, ku dňu prvého výročia existencie platformy nezávislých občanov 7 Statočných v Košiciach. Podpisy potrebné na založenie strany budú zbierať od septembra, aby mohli nový politický subjekt zaregistrovať v novom roku.

„Neustále korupčné škandály, zakorenené dlhoročné praktiky politikov, obohacovanie sa z peňazí daňových poplatníkov na úkor rozvoja miest, obcí, regiónov Slovenska a všetkých slušných a statočných ľudí, neriešenie základných potrieb občanov a rozmáhajúci sa politický biznis nám každodenne ukazujú, že len aktívnym pričinením sa do riešenia veci verejných je možné tento negatívny stav zmeniť. Nestačí len nadávať niekde v kúte pri pive, je potrebné sa aktívne zúčastniť na zmene súčasného štýlu politiky na Slovensku,“ povedal Gürtler.

Členovia a sympatizanti združenia 7 Statočných sa zhodli, že je potrebné urobiť všetko pre to, aby sa zmenil štýl a cieľ súčasnej politiky. Vyzývajú všetkých statočných občanov Slovenska, aby sa k nim pripojili a pomohli zmeniť zakorenený štýl politiky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Vladimír Gürtler