Warriors v NBA vyhrali prvé finále Západu, Curry oslnil hrou

Golden state
Warriors prehrávali v druhej štvrtine už o 16 bodov. Foto: SITA/AP

OAKLAND 20. mája (WEBNOVINY) – Basketbalisti Golden State využili výhodu domáceho prostredia a zdolali Houston v prvom finále Západnej konferencie NBA 110:106. Warriors prehrávali v druhej štvrtine už o 16 bodov, ale do polčasu otočili výsledok.

Stephen Curry znova potvrdil, že titul najužitočnejšieho muža basketbalovej NBA mu patrí právom. Dvadsaťsedemročný stredný rozohrávač Golden State zažiaril v prvom finále Západnej konferencie, keď sa pod víťazstvo nad Houstonom 110:106 podpísal 34 bodmi, 6 doskokmi a 5 asistenciami.

„Zostava plná strelcov je ťahákom pre ľudí. Houston robí to isté. Bola to zaujímavá šachová partia, lebo súper takisto ako my s obľubou hrá s nízkou zostavou,“ povedal tréner víťazov Steve Kerr. Druhý duel znova v Oaklande je na programe vo štvrtok.

Výsledok utorkového prvého finále Západnej konferencie zámorskej basketbalovej NBA:
Golden State – Houston 110:106 (24:31, 34:24, 26:24, 26:27) – stav série: 1:0

Najviac bodov: Curry 34 (6 trojok), Livingston 18, K. Thompson 15 – Harden 28 (11 doskokov), Ariza 20 (4 trojky), Josh Smith 17