WHIL: Iuventa doma nezaváhala a je krok od titulu

Iuventa michalovce
Hráčka Michaloviec T. Szollsiová (hore) a hráčka Šale L. Weibelová (vľavo) počas úvodného stretnutia finálovej série play-off o majstra Slovenska v hádzanej žien medzi Iuventou Michalovce a Duslom Šaľa. Foto: SITA/Jozef Bodnár

MICHALOVCE 15. mája (WEBNOVINY) – Hádzanárky Iuventy Michalovce využili výhodu domáceho prostredia aj v druhom stretnutí finále národného play-off WHIL 2010/2011, ktoré sa hrá sa na 3 víťazstvá. Zverenky trénera Dušana Daniša po sobotňajšej výhre 35:25 zvíťazili aj v nedeľu nad hráčkami HK Slovan Duslo Šaľa desaťgólovým rozdielom – tentoraz 32:22 (14:14). Michalovčanky vedú v sérii 2:0 na zápasy a od zisku svojho štvrtého slovenského titulu v ére samostatnosti ich delí už len jeden triumf. Finálová séria sa na budúci týždeň presúva do Šale, kde je v sobotu 21. mája o 15.30 h na programe tretí duel a v nedeľu 22. 5. o 11.00 h prípadný štvrtý súboj o majstra.

Hádzaná – ženy – WHIL 2010/2011 – národné play-off o titul majstra SR – finále – druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

NEDEĽA

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 32:22 (14:14) – stav série 2:0

Zostavy a góly:

Iuventa: Gubiková, Kudročová – Bachirievová 2, Bačíková 2, Horňáková, Hollá 1, Szöllösiová 7, Kalaninová, Polláková 5, Rebičová, Hvostaľová, Tobiašová 5/1, Wollingerová 6, Tregubovová 4

Šaľa: Grandtnerová, Túrociová – Zemáneková 1/1, Trochtová 1, S. Kováčová, Piskayová 4/2, Vidiečanová 3, Bérešová 4, Pócsiková, Czaniková, Dubajová 2, Pileková 1, L. Weibelová 3, Veselková 3

Pok. hody: 2/1 – 5/3, vylúčené: 6 – 6, rozhodovali: Horáček a Novotný (obaja ČR), 1100 divákov

Na otvárací gól hosťujúcej Weibelovej odpovedala Iuventa päťgólovou šnúrou a kouč Dusla Lukačín si v 7. min za stavu 1:5 zobral oddychový čas. Jeho zverenky znížili na 4:6, ale domácim sa podarilo ujsť na 11:5. Šalianky zakontrovali štvorgólovou šnúrou, vďaka ktorej sa v 22. min dotiahli na 9:11 a donútili aj michalovského trénera Daniša vybrať si oddychový čas. V 24. min zvýšila Wollingerová na 13:10, no hostky strelili štyri góly za sebou a desať sekúnd pred koncom I. polčasu sa prvýkrát ujali vedenia 14:13. Štyri sekundy pred odchodom na prestávku však domáca Tregubovová vyrovnala.

V druhom polčase sa obe družstvá ťahali gól na gól do 38. min, keď Veselková zrovnala stav na 18:18. Potom prišla do bránky Iuventy Gubiková, čo sa ukázalo ako kľúčový moment, keďže do konca zápasu inkasovala už len štyrikrát, z toho trikrát z hry. Michalovčanky šnúrou šiestich presných zásahov získali štvrťhodinu pred koncom rozhodujúci náskok (24:18). Šaliankam nevychádzala ani hra v početnej výhode, v ktorej tiež ťahali za kratší koniec. Domáce hádzanárky po ďalšej gólovej šnúre zvýšili v 51. min na 28:19 a o osude duelu, ktorý napokon vyhrali 32:22, bolo rozhodnuté.

Dušan Daniš (tréner Michaloviec): „Čakal som ťažší zápas ako v sobotu, lebo Šaľa – ak chcela niečo u nás uhrať – musela hrať na víťazstvo. A to sa dlho aj potvrdzovalo na palubovke. Dve tretiny duelu boli veľmi vyrovnané, ale záver sme znovu lepšie zvládli my. Druhýkrát sme vyhrali rozdielom 10 gólov, no to pred pokračovaním série v Šali nič neznamená. Tam nás totiž čaká náročná úloha zvíťaziť aspoň v jednom stretnutí.“

Michal Lukačín (tréner Šale): „Bol to zápas ako cez kopirák. Dobre sme začali a opäť hrali viac ako polčas to, čo sme chceli. Držali sme s domácimi krok, ale potom sme začali kopiť chyby. Iuventa nám vďaka skvelému výkonu brankárok dokázala ujsť. Aj keď Michalovce vedú v sérii 2:0, o ničom ešte nie je rozhodnuté. Doma chceme dvakrát vyhrať a vrátiť sa ešte do Michaloviec.“