Wiggins ostáva v Sky, po apríli však chce presedlať na dráhu

Bradley Wiggins
Bradley Wiggins Foto: SITA/AP

LONDÝN 5. januára (WEBNOVINY) – Britský cyklista Bradley Wiggins zotrvá v tíme Sky do aprílových pretekov Paríž – Roubaix. S vedením družstva sa dohodol na zmluve do konca apríla.

Následne sa 34-ročný víťaz Tour de France 2012 sústredí na prípravu na olympijské hry 2016 v Riu de Janeiro, kde sa chce presadiť na dráhe.

Wiggins je v tíme Sky od jeho založenia v roku 2010. Vlani sa mu podarilo naplniť dva z troch cieľov – vyhral Okolo Kalifornie a zlato v časovke na majstrovstvách sveta. Na Paríž – Roubaix však skončil deviaty, aj keď mal ambície uspieť. O prvenstvo na Pekle severu chce zabojovať aj tento rok. „Preteky Paríž – Roubaix majú pre mňa veľký význam. Je to jedno z najťažších podujatí na svete a chcel by som minimálne vylepšiť vlaňajšie deviate miesto,“ vyhlásil Wiggins, ktorý triumfoval na Tour de France ako prvý Brit v histórii.

Wiggins je jedným z najúspešnejších cyklistov v britských dejinách. Zo siedmich olympijských medailí vybojoval šesť na dráhe, štyrikrát bol pod piatimi kruhmi prvý (4-1-2). Na velodrome je aj šesťnásobným majstrom sveta a celkovo má zo šampionátov v dráhovej cyklistike desať cenných kovov (6-3-1). Na ceste bol v časovke okrem zlatej Ponferrady aj dvakrát druhý.