Wilsona čaká vyšetrovanie za zlomenie čeľuste súperovi, v minulosti už vyradil aj Višňovského

Chad Ruhwedel, Tom Wilson
Chad Ruhwede z Pittsburgh Penguins (2) v kolízii s hráčom Washington Capitals Tomom Wilsonom (43) v priebehu zápasu play-off NHL 1. mája 2018 Foto: SITA/AP

NEW YORK 2. mája (WebNoviny.sk) – Oddelenie pre hráčsku bezpečnosť v hokejovej NHL oznámilo, že v stredu vypočuje útočníka Washingtonu Capitals Toma Wilsona.

Predmetom vyšetrovania je jeho zákrok na hráča Pittsburghu Zacha Astona-Reesa v utorkovom treťom zápase semifinále Východnej konferencie. Obeť tvrdého hitu skončila s fraktúrou čeľuste a otrasom mozgu.

Wilson zasiahol Astona-Reesa v 30. minúte duelu. Urastený krídelník Washigtonu trafil súpera v strednom pásme pri striedačkách Ten putoval zakrvavený priamo do šatne. „Tučniaci“ si pýtali vylúčenie, ale po diskusii arbitrov sa pokračovalo v hre piatich proti piatim.

Dvadsaťštyriročný Wilson je dlhodobo známy tvrdou hrou. V každej sezóne od príchodu do NHL nazbieral v základnej časti viac ako sto trestných minút. Pred troma rokmi v play-off podobným spôsobom zasiahol aj slovenského obrancu Ľubomíra Višňovského a de facto mu ukončil zámorskú kariéru.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ľubomír VišňovskýZach Aston-Reese
Firmy a inštitúcie Pittsburgh PenguinsWashington Capitals