Z Bratislavy postúpil Lacov Doneck, Dinamo titul neobháji

Doneck a Riga odohrali rozhodujúci zápas v Bratislave
Sprava: Brankár Donbasu Ján Laco (vľavo) počas zápasu štvrťfinále Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) medzi Donbas Doneck a Dinamo Riga. Bratislava, 17. marec 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

MOSKVA 17. marca (WEBNOVINY) – Obhajca prestížneho Gagarinovho pohára Dinamo Moskva prehral v pondelňajšom rozhodujúcom siedmom meraní síl v 1. kole vyraďovacej časti Kontinentálnej hokejovej ligy na domácom ľade s Lokomotivom Jaroslavľ 1:5 a ukončil svoje účinkovanie v súťaži pre sezónu 2013/2014.

Hráči Jaroslavľa skórovali dvakrát v prvej tretine, Moskovčania odpovedali presným zásahom Lea Komarova v 35. min. V tretej časti hry sa dvakrát presadil hosťujúci Sergej Koňkov, skóre uzavrel Jegor Averin. V drese eliminovaného tímu odohral celé stretnutie slovenský reprezentant Dominik Graňák.

V dueli na ľade slovenského účastníka tejto súťaže HC Slovan Bratislava zvíťazil ukrajinský Donbas Doneck v siedmom stretnutí nad lotyšským Dinamom Riga 3:1 a v sérii triumfoval 4:3. Duel odohrali v Bratislave pre napätú politickú situáciu na Ukrajine. Oporou Donbasu bol slovenský brankár Ján Laco. Doneck bude hrať v semifinále Západnej konferencie s Levom Praha, SKA Petrohrad vyzve Lokomotiv Jaroslavľ.

Obrazom: Doneck a Riga odohrali rozhodujúci zápas v Bratislave

Slovenský hokejový útočník v službách ruského klubu Viťaz Podoľsk Martin Cibák prispel gólom a asistenciou k víťazstvu svojho tímu na ľade Severstaľu Čerepovec 3:2 po predĺžení v rámci štvrťfinále Pohára nádeje KHL. V sérii hranej na tri triumfy vedie Čerepovec 2:1. Reprezentant SR Tomáš Surový skóroval na ľade Atlantu Mytišči v 59. min po prihrávke Richarda Lintnera a zabezpečil Dinamu Minsk predĺženie, v ktorom o výhre 2:1 a postupe hostí do ďalšej fázy Pohára nádeje rozhodol Konstantin Zacharov.

Výsledky pondelňajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

1. kolo Gagarinovho pohára (hralo sa na 4 víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA – 7. zápas:

Dinamo Moskva – Lokomotiv Jaroslavľ 1:5 (0:2, 1:0, 0:3) – konečný výsledok série 3:4

Góly: 35. Komarov – 12. Černikov, 13. Platt, 41. Koňkov, 56. Koňkov, 60. Averin

Donbas Doneck – Dinamo Riga 3:1 (2:1, 0:0, 1:0) – hralo sa v Bratislave, konečný výsledok série 4:3

Góly: 4. Dadonov, 7. Laine, 47. Dadonov – 17. Meija

Štvrťfinále Pohára nádeje KHL – tretí zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Severstaľ Čerepovec – Viťaz Podoľsk 2:3 po predĺžení (0:2, 1:0, 1:0 – 0:1) – stav série 2:1

Góly: 36. Kazakovcev, 57. Nikoncev – 3. Mamin, 10. CIBÁK, 62. Koroľjuk (CIBÁK)

Atlant Mytišči – Dinamo Minsk 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 – 0:1) – konečný výsledok série 0:3

Góly: 27. Dorofejev – 59. SUROVÝ (LINTNER), 68. Zacharov