Z futbalového štadióna sa má stať Národné tréningové centrum

Futbal

POPRAD 18. apríla (WEBNOVINY) – Poslanci Mestského zastupiteľstva v Poprade dnes chválili návrh na predaj Futbalového štadióna v Poprade pre Slovenský futbalový zväz.

Slovenský futbalový zväz plánuje v Poprade vybudovať Národné tréningové centrum na východe Slovenska. Futbalový zväz sa zaväzuje prebudovať futbalový štadión tak, aby spĺňal podmienky pre kategóriu 3 v zmysle kategorizácie UEFA.

Zrekonštruovaný futbalový štadión bude možné využívať na zápasy slovenskej reprezentácie pre všetky vekové kategórie, vrátane A kategórie. Tomuto kroku predchádzalo ukončenie nájomnej zmluvy medzi mestom Poprad a spoločnosťou Aquapark Poprad, ktorá mala štadión od roku 2006 v 20-ročnom prenájme. Definitívne rozhodnú poslanci o predaji vyše 40-ročného futbalového štadióna pre futbalový zväz na mimoriadnom zasadnutí 9. mája.

Národné tréningové centrum by malo vyrásť najneskôr do roku 2015 v dvoch etapách. Do roku 2013 sa futbalový zväz zaväzuje kompletne zrekonštruovať existujúcu tribúnu s kapacitou 2000 divákov v hodnote 608-tisíc eur, zrekonštruovať hlavnú hraciu plochu s vybudovaním vyhrievaného trávnika v hodnote 750-tisíc eur, nové umelé osvetlenie 775-tisíc eur a zrekonštruovať administratívnu a hotelovú časť v hodnote 300 tisíc eur.

Celkové náklady na prvú etapu predstavujú 2,433 mil. eur. V druhej etape, do roku 2015, sa futbalový zväz zaväzuje vybudovať tréningové ihrisko s umelým povrchom, vrátane umelého osvetlenia, v hodnote 810 000 eur a novú tribúnu s kapacitou 3000 divákov v hodnote 1,1 mil. eur.

Na základe zmluvy medzi mestom a Slovenským futbalovým zväzom bude môcť Národné tréningové centrum využívať Futbalový klub Poprad na tréningy a majstrovské zápasy raz týždenne. FK Poprad je účastníkom 3. ligy Východ. Podmienkou predaja futbalového štadióna je tiež poskytnutie štadióna mestu Poprad jedenkrát ročne na usporiadanie kultúrnych, športových či iných podujatí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom