Z Hradu Devín sa zrútila časť muriva, pre nebezpečenstvo uzavreli frekventovanú promenádu

Devin
Hrad Devín Foto: ilustračné, SITA/Marek Mrviš

BRATISLAVA 19. októbra (WebNoviny.sk) – Časť hradného muriva Hradu Devín sa vo štvrtok zrútila a pre nebezpečenstvo ďalšieho zosunu uzavreli promenádu pod Hradom.

K zosunu došlo približne o 9:30 na Slovanskom nábreží, na úrovni sútoku Dunaja a Moravy v bratislavskej mestskej časti Devín. Spôsobilo ho zvetranie opravovaného hradného muriva na Hrade.

Promenáda uzavretá do odstránenia rizika zrútenia

Frekventovanú časť dunajskej promenády až do odstránenia rizika zrútenia poškodeného muriva uzavreli. Verejnosť bude mestská časť Devín o ďalšom vývoji informovať.

O vzniku mimoriadnej udalosti informovala agentúru SITA bratislavská mestská časť Devín. Starostka Devína Ľubica Kolková podrobne o zosuve hradného muriva informuje na webstránke Devína – http://www.devin.sk/

Skontrolovali postihnuté murivo

Na mieste sa stretli zástupcovia mestskej časti Bratislava – Devín a autorizovaný stavebný inžinier, ktorý kontroloval stav postihnutého muriva. Na stretnutí boli i zástupcovia Mestského múzea Bratislava, ktoré Hrad spravuje, taktiež zástupcovia organizácie Gib (Generálny investor Bratislavy) a zamestnanci okresného úradu z odboru krízového riadenia.

Na základe posúdenia mimoriadnej situácie Mestská časť Bratislava – Devín uzatvorí priestranstvo pod hradom mobilným hradením, ktoré dodá stavebná firma vykonávajúca sanačné práce na hrade, informuje na webstránke Devína o mimoriadnej udalosti starostka Ľubica Kolková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom