Z. Kučová na Ritro Slovak Open skončila

Zuzana_Kučová

BRATISLAVA 19. novembra (WEBNOVINY) – Po Lenke Juríkovej sa vo štvrtok z turnajom ITF Ritro Slovak Open v Bratislave rozlúčila aj posledná slovenská zástupkyňa vo dvojhre (dotácia 50 000 USD, tvrdý povrch Premier Latex-Ite v hale) Zuzana Kučová. Osmička turnajového pavúka podľahla nenasadenej Bieloruske Tatiane Pučekovej za 99 minút 4:6, 5:7. Staršia zo sestier Kučových (143. v rebríčku WTA Tour) striedala v zápase svetlé momenty so slabšími a hoci v oboch setoch viedla 4:2, nedokázala tento náskok využiť a zlyhala v koncovkách. V druhom sete síce ešte za stavu 4:4 brejkla bieloruskú súperku (až 280., ale bola aj 55.) naspäť, ale vzápätí jej úplne odišlo podanie a sľubných 5:4 nevyužila. Neskôr súperka otočila na 6:5 a hneď prvý mečbal Pučekovej jej sama premenila pri podaní dvojchybou. Celkovo sa 27-ročná Slovenka týmto nechceným herným momentom prezentovala dovedna sedemkrát, pričom štyri razy v poslednom geme zápasu. Kučová nebola až tak ďaleko od víťazstva, keďže 30-ročná Bieloruska bola miestami až príliš nervózna. Niekoľkokrát jej z rúk vypadla aj raketa a v druhom sete si v istom momente rozladená z rozhodnutia empajrovej rozhodkyne nechala zavolať na dvorec aj hlavného rozhodcu.