Z okna vypadlo 20-mesačné dievčatko, bojuje o život

Lekar
nemocnica Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 21. januára (WEBNOVINY) – V sobotu popoludní vypadlo 20-mesačné dieťa z piateho poschodia. Stalo sa to na Šandorovej ulici v bratislavskom Ružinove.

Matka polícii povedala, že bola so svojou dcérkou doma, keď zrazu odbehla do vedľajšej izby. Po chvíli sa išla matka na ňu pozrieť, no v izbe ju už nenašla. V miestnosti bolo otvorené okno, pri ňom malo dieťa posteľ. Matka sa pozrela von a zbadala dcéru, ako leží v kríkoch pod oknami.

Matka okamžite zavolala rýchlu zdravotnú pomoc, dievčatko okamžite previezli do nemocnice. Polícia zatiaľ nepozná rozsah zranení, ktoré dieťa utrpelo pri páde.

V súčasnosti prebieha na mieste obhliadka miesta, začalo sa vyšetrovanie. Agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca František Peczár.

„Zdravotný stav dieťaťa s polytraumou je vážny. Dieťa je uvedené do umelého spánku, je napojené na umelú pľúcnu ventiláciu a v súčasnosti prebieha diagnostika. Stav dieťaťa je stabilizovaný,“ povedala pre Čas.sk hovorkyňa Detskej fakultnej nemocnice v Bratislave Dana Kamenická.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom