Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Násilie, bitka, dieťa
Foto: shutterstock.com
30. júna 2014 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia()

Za boj proti obchodu s ľuďmi sme dostali od USA jednotku

BRATISLAVA 3. júla (WEBNOVINY) – Spojené štáty americké potvrdili Slovensku najlepšiu známku v hodnotení boja proti obchodovaniu s ľuďmi.

V najnovšej správe amerického rezortu diplomacie Slovensko obhájilo hodnotenie “jedna”, ktoré nás radí do skupiny štátov najlepšie bojujúcich proti tomuto druhu kriminality. Najvyššie hodnotenie má Slovensko od roku 2011. Správu zverejnili na webstránke ministerstva zahraničných vecí Spojených štátov.

Nútené sobáše Rómok v Británii

Ministerstvo zahraničných vecí USA vydáva každoročne správu o stave obchodovania s ľuďmi vo svete. Dokument hodnotí jednotlivé štáty v dodržiavaní minimálnych štandardov eliminácie obchodovania s ľuďmi. Slovensko je podľa správy zdrojová, tranzitná aj cieľová krajina pre mužov, ženy a deti, s ktorými sa obchoduje pre sex a nútenú prácu.

Správa hovorí aj o obetiach – slovenských Rómkach, ktoré bývajú najmä v Británii obeťami nútených sobášov s občanmi tretích krajín, ktorí sa zväzkom s občiankou EÚ chcú vyhnúť vyhosteniu.

Ľudí z východnej Európy zneužívajú na prácu

Na druhej strane dokument konštatuje, že muži a ženy z Ukrajiny, Moldavska, Bulharska, Rumunska a Vietnamu bývajú zneužívaní na nútené práce na Slovensku. Materiál spomína aj rómske deti, ktoré nútia v Británii ku kriminalite.

Na Slovensku funguje spoluprácou ministerstva vnútra a partnerských mimovládnych organizácií Program podpory a ochrany obetí obchodovania s ľuďmi. Minulý rok zaradili do programu 30 osôb, ktorým poskytli komplexnú pomoc. Išlo o 21 ženských obetí a deväť mužských. Od roku 2008 do roku 2013 cez program pomohli 151 osobám, ktoré prejavili záujem o vstup do programu.

Odporúčané články

Žilinský mladík nakazený HIV si zarábal prostitúciou Pasáci nútili k prostitúcii aj dievča, ktoré nemalo pätnásť

Témy

Diskusia

Škuľavý Celý mierumilovný a demokratický svet však dáva USA za dodržiavanie demokracie,slobody,ľudských práv a páchania vojen 5 s päťcípou hviezdičkou - päťku !!!!!!!!!!!!! KRÁSA Som nesmierne šťastný a vďačný za takéto hodnotenie. Od toho, ktorý si najviac váži život človeka je to nesmierne cenné vyznamenanie. Ešte šťastie, že sme zatiaľ nedosiahli ich úroveň - predsa ešte nedokážeme likvidovať ľudí, ako oni: napr. Srbsko, Irak,... FAKE kto dal resp. dáva USA právo niečo a niekoho hodnotiť? Leškov extrémista A za boj USA proti životom ľudí na našej zemeguli dávam 5 !!! Konšpirátor Rastislav1 Mierotvorca pri svojich cestách za ropou zničil domovy a životy miliónom detí po celom svete (napr. Irak, Líbya, Nigéria). .......... a títo páni chcú niečo známkovať. Je to pokrytecký cynizmus.
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...