Za Norimberg skóroval slovenský futbalista Róbert Mak

Futbal

BRATISLAVA 21. februára (WEBNOVINY) – Sumár aktuálnych vystúpení slovenských futbalistov v zahraničných súťažiach (18. – 20. februára 2011):

ANGLICKO

I. liga – dohrávka 18. kola:

West Bromwich – Wolverhampton 1:1 – Marek Čech (West Bromwich) nehral.

Anglický pohár – opakovaný zápas 4. kola:

FC Chelsea – FC Everton 1:1 po predĺžení, na pok. kopy 3:4 – Ján Mucha ml. za hostí nechytal.

TALIANSKO

I. liga – 26. kolo:

SSC Neapol – Catania 1:0 – Marek Hamšík (Neapol) odohral celý zápas a dostal žltú kartu. Tomáš Košický za hostí nechytal.

Lazio – Bari 1:0 – Kamil Kopúnek za Bari nenastúpil.

FC Janov – AS Rím 4:3 – Juraj Kucka (FC Janov) odohral celý duel.

II. liga – 27. kolo:

Grosseto – Empoli 2:1 – Martin Petráš za domácich nehral.

NEMECKO

I. liga – 22. kolo:

Freiburg – Wolfsburg 2:1 – Erik Jendrišek za domácich nehral. Peter Pekarík za hostí odohral celý zápas.

Norimberg – Frankfurt 3:0 – Marek Mintál hral od 89. min, Róbert Mak (obaja Norimberg) nastúpil v 66. minúte a skóroval.

Hannover – Kaiserslautern 3:0 – Adam Nemec za hostí hral od 74. min.

Mainz – Bayern 1:3 – Miroslav Karhan nenastúpil, Radoslav Zabavník (obaja Mainz) absolvoval celý duel.

II. liga – 22. kolo:

Osnabrück – Oberhausen 3:1 – Henrich Benčík za domácich nehral.

HOLANDSKO

I. liga – 24. kolo:

Utrecht – Heracles 1:1 – Andrej Rendla za hostí nehral.

Den Haag – Feyenoord 2:2 – František Kubík za domácich hral do 49. min.

ŠKÓTSKO

Hearts – Dundee United 2:1 – Marián Kello odchytal za domácich celých 90 minút a v záverečných sekundách chytil penaltu. Dušan Perniš absolvoval celý duel, Filip Mentel (obaja Dundee) nechytal.

Celtic Glasgow – Glasgow Rangers 3:0 – Vladimír Weiss ml. za Rangers nehral.

RAKÚSKO

I. liga – 21. kolo:

RB Salzburg – Rapid Viedeň 1:1 – Dušan Švento za domácich odohral celý zápas. Boris Prokopič za hostí hral do 69. minúty, keď bol vylúčený.

Austria Viedeň – Wiener Neustadt 4:0 – Peter Hlinka (Austria) nehral.

Mattersburg – Sturm Graz 1:1 – Peter Chrappan (Mattersburg) absolvoval celý zápas.

GRÉCKO

I. liga – 23. kolo:

Škoda Xanthi – FC Larissa 1:1 – Kamil Čontofalský odchytal celý duel, Ján Kozák ml. (obaja Larissa) nehral.

Olympiakos Volos – Iraklis 1:1 – Peter Doležaj a aj Mário Breška (obaja Volos) absolvovali celý zápas.

AEK Atény – Panionios Atény 1:1 – Tomáš Belic za domácich nechytal.

TURECKO

Kasimpaspor – Ankaragücü 2:1 – Marek Sapara hral do 59. minúty, Stanislav Šesták absolvoval prvý polčas, Štefan Senecký a Róbert Vittek (všetci Ankaragücü) nenastúpili.

Eskisehirspor – Sivasspor 2:1 – Ľuboš Kamenár (Sivasspor) nechytal.

Konyaspor – Büyüksehirspor 0:0 – Peter Grajciar za domácich odohral celý duel. Filip Hološko za hostí nenastúpil.

Besiktas – Fenerbahce 2:4 – Miroslav Stoch za Fenerbahce nehral.

Viac k osobe Adam NemecDušan PernišDušan ŠventoErik JendrišekFilip HološkoFrantišek KubíkJán KozákJán Kozák ml.Ján MuchaJán Mucha ml.Juraj KuckaKamil ČontofalskýKamil KopúnekLuboš KamenárMarek ČechMarek HamšíkMarek MintálMarek SaparaMarián KelloMário BreškaMartin PetrášMiroslav KarhanMiroslav StochPeter GrajciarPeter HlinkaPeter PekaríkRadoslav ZabavníkRóbert MakRóbert VittekStanislav ŠestákŠtefan SeneckýVladimír WeissVladimír Weiss ml.