Za predaj a obchodovanie s heroínom obvinili 61-ročnú ženu

Drogy
Polícia obvinila z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi 61-ročnú Lídiu D. z Bratislavy. Foto: SITA/KR PZ Bratislava

BRATISLAVA 30. januára (WEBNOVINY) – Polícia obvinila z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi 61-ročnú Lídiu D. z Bratislavy.

Ako agentúru SITA informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucovú, v jednom z bytov v objekte tzv. Pentagon v Bratislave v stredu 29. januára vykonali policajti protidrogovú akciu a zaistili 38 skladačiek s bielym práškom, s celkovou hmotnosťou 3 711 mg.

Podľa predbežných výsledkov Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru išlo o takmer štyridsať jednorazových dávok heroínu. Obvinená žena už v minulosti bola za drogovú trestnú činnosť odsúdená. Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave na Lídiu D. už spracoval podnet k návrhu na jej vzatie do vyšetrovacej väzby. V prípade dokázania viny jej hrozí väzenie na 10 až 15 rokov.

Pentagon
Foto: SITA/KR PZ Bratislava

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom