Záhada lietadla duchov sa možno nikdy nevyrieši

Lietadlo duchov
Foto: SITA/AP

KUALA LUMPUR 2. apríla (WEBNOVINY) – Malajzijskí vyšetrovatelia sa pri zisťovaní príčin zmiznutia lietadla spoločnosti Malaysia Airlines zameriavajú na posádku a pilotov. Možnú účasť pasažierov vrátane sabotáže a únosu už vylúčili.

Policajný šéf Khalid Abu Bakar, ktorý vedie vyšetrovanie, v stredu povedal, že podľa doterajších zistení nemal ani jeden s pasažierov osobné alebo psychické problémy.

Vyšetrovanie teraz zúžili na oboch pilotov – 53-ročného kapitána Zahariu Ahmada Shaha a 27-ročného kopilota Faraka Abdula Hamida. Zatiaľ podľa Bakara nenašli nič podozrivé. Vyšetrovatelia sú však presvedčení, že niekto s dobrými znalosťami o leteckej navigácii a o Boeingu 777-200ER vypol všetky komunikačné systémy a stroj odvrátil z kurzu.

Vyšetrovatelia zatiaľ úplne nevylúčili ani možnosť mechanickej poruchy. „Teraz sa sústredíme na pilotov, no jasno by priniesli až čierne skrinky,“ vyhlásil Bakar.

Obrazom: Hnev a slzy, potvrdili pád malajzijského lietadla

Bakar tiež varoval, že dôvod zmiznutia lietadla sa možno nikdy nedozvieme, keďže doterajšie pátranie neprinieslo žiadne výsledky. Lietadlo v Indickom oceáne aj v stredu hľadá desať lietadiel, deväť lodí ako aj britská ponorka, informuje spravodajská stanica BBC.

Boeing vlajkového dopravcu Malaysia Airlines s 239 osobami na palube zmizol 8. marca počas letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Až 150 z pasažierov bolo občanmi Číny. Keďže stroj mal vypnuté komunikačné systémy, jeho trasu len odhadujú a miesto jeho presného zrútenia je zatiaľ takisto neznáme.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom