'Záhoráci' sa v dohrávke nedali zožrať žilinským 'vlkom'

Skalica vyhrala dôležitý extraligový zápas proti Žiline
Sprava: Bruno Mráz z HK 36 Hant Skalica a Marek Uraml z MsHK Žilina v zápase 46. kola hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 medzi HK 36 Hant Skalica a MsHK Žilina. Skalica, 8. február 2015. Foto: SITA/Martin Medňanský

SKALICA 8. februára (WEBNOVINY) – Hokejisti Skalice zvládli dôležitý zápas o záchranu medzi slovenskou elitou proti ďalšiemu „namočenému“ tímu zo Žiliny a v dohrávanom stretnutí 46. kola Tipsport extraligy zvíťazili 6:3. „Záhoráci“ sa so 44 bodmi dotiahli na svojho nedeľňajšieho súpera, momentálne sú plece pri pleci.

Obrazom: Skalica vyhrala dôležitý zápas proti Žiline

Domáci viedli počas celého stretnutia, Žilinčania iba doťahovali. Po dvoch tretinách bolo 3:2, v 47. min však zásluhou Daniela Štumpfa a Pavla Brendla odskočili Skaličania na 5:2 a bolo rozhodnuté. Skúsený Róbert Krajči síce ešte znížil, ale v 56. min stanovil konečný výsledok Juraj Bezúch.

Hokej – Tipsport extraliga 2014/2015 – 46. kolo – dohrávka – nedeľa:
HK 36 Hant Skalica – MsHK Žilina 6:3 (1:0, 2:2, 3:1)

Góly: 4. Štumpf (Drtina, R. Školiak), 26. B. Mráz (Nechala, Brendl), 37. Drtina (Bezúch, Brendl), 42. Štumpf (R. Školiak, Drtina), 47. Brendl (Drtina, R. Školiak), 56. Bezúch (P. Horváth) – 34. R. Krajči (Milan Procházka), 39. Uram (Síkela), 55. R. Krajči (Demel, Milan Procházka)

Vylúčení: 5:7 na 2 min, navyše: Drtina (Skalica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Orolin – Gajan, Tvrdoň, 1109 divákov

Skalica: P. Romančík – Barák, Gründling, Drtina, P. Horváth, Zukal, Nechala, Mikéska – Vaškovič, Chylo, Bezúch – J. Jurík, R. Školiak, Štumpf – Bene, Brendl, B. Mráz – Babiar, Šimíček

Žilina: Križan – Cunik, Ďurkech, S. Hudec, Bajaník, Dresler, Bobček, Hrušík, Krčula – Milan Procházka, Demel, Dolinajec – Uram, Síkela, Kanko – Valášek, Jabrocký, R. Krajči – Schroner, Drábek, A. Bezák

Tabuľka slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 po nedeľňajšom dohrávanom stretnutí 46. kola:

HK Orange 20 20 1 0 2 0 0 17 29:68 7

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.