Zahynul salezián don Jozef Kabina, osudným sa mu stalo kúpanie v mori

Jozef Kabina
Jozef Kabina Foto: www.facebook.com.

BRATISLAVA 24. júna (WebNoviny.sk) – Salezián don Jozef Kabina zahynul v Taliansku.„Jeho život sa skončil počas plávania v mori v meste Vieste,“ priblížil smutnú udalosť provinciál saleziánov don Jozef Ižold.

Kabina bol spolu so spolubratmi zo svojej komunity zo Žiliny na púti v San Giovanni Rottondo. „Naša provincia stráca jedného vynikajúceho spolubrata. Jozef a jeho nadšenie o prehlbovanie duchovného života, jeho chuť pre štúdium i jeho nadobudnuté poznatky zo saleziánskej spirituality, ktoré vedel presvedčivo odovzdávať, nám budú chýbať,“ povedal Ižold.

Jozef Kabina sa narodil 2. decembra 1973, do saleziánskeho noviciátu vstúpil v lete 1992 a prvé rehoľné sľuby zložil 14. augusta 1993. Po štúdiách filozofie pôsobil ako saleziánsky asistent v Bratislave-Trnávke, kde sa venoval rozvíjaniu futbalového klubu SDM Domino a zároveň študoval na Univerzite Komenského dejiny.

Teológiu študoval v Bratislave a za kňaza bol vysvätený 12. júna 2004. Pôsobil v Bratislave-Trnávke, v rokoch 2009-2015 bol direktorom saleziánskej komunity v Bratislave-Miletičovej, potom pôsobil v Žiline v komunite mladých saleziánov – študentov filozofie, odkiaľ odišiel do Ríma na štúdiá saleziánskej spirituality, na Pápežskej saleziánskej univerzite. Po ukončení štúdií pôsobil v komunitách v Poprade a opäť v Žiline.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Saleziáni dona Bosca