Západ nám kradne búrkové mraky, tvrdí Irán

Ahmadínedžád
Iránsky prezident Mahmúd Ahmadínedžád Foto: SITA, AP

LONDÝN 11. septembra (WEBNOVINY) – Iránsky prezident Mahmúd Ahmadínedžád obvinil Západ, že ničí búrkové mračná smerujúce k islamskej republike s cieľom zhoršiť katastrofálne sucho, ktoré tam vládne.

Kontroverzný iránsky líder sa tak vyjadril v pondelňajšom prejave týkajúcom sa problémov s nedostatkom zrážok, čo podľa expertov ohrozuje iránske poľnohospodárstvo.

Dnes naša krajina smeruje k suchu, ktoré je čiastočne neúmyselné v dôsledku priemyslu a čiastočne úmyselné ako dôsledok nepriateľského ničenia mrakov blížiacich sa k nášmu štátu. Toto je vojna, ktorú ale Irán zvládne,“ vyhlásil Ahmadínedžád v prejave v meste Gonbad-e Kábus.

Ide pritom o najnovšie z obvinení zo strany iránskeho lídra, ktorý je známy svojimi extrémnymi názormi. Ahmadínedžád už v minulosti vytkol európskym krajinám, že vypúšťajú mraky, aby pre Blízky východ žiadny dážď neostal.

Zároveň pohrozil, že Irán bude záležitosť riešiť na medzinárodnom poli. Tento rok zasa obvinil západné štáty, že vytvorili vírus HIV, aby oslabili rozvojový svet a vytvorili trh pre farmaceutický priemysel. Informácie preniesol portál telegraph.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Mahmúd Ahmadínedžád