Zatiaľ sa o post policajného prezidenta uchádzajú štyria kandidáti

Ministerstvo vnutra sr.jpg
Foto: ilustračné, maps.google.com

O post policajného prezidenta sa zatiaľ uchádzajú štyria kandidáti, možnosť prihlásiť sa na výberové konanie sa pondelkom končí. Informovala o tom riaditeľka tlačového odboru Ministerstva vnútra SR (MV SR) Barbara Túrosová.

Mená konkrétnych kandidátov zatiaľ nie sú známe. Keďže podať žiadosť o zaradenie do výberového konania môžu kandidáti aj poštou, niektoré žiadosti môžu prísť na ministerstvo v nasledujúcich dňoch. Mená všetkých kandidátov preto komisia zverejní budúci týždeň.

Po otvorení obálok komisia posúdi, či jednotliví uchádzači spĺňajú zákonom stanovené podmienky a posunie ich na verejné vypočutie pred výbor Národnej rady SR (NR SR) pre obranu a bezpečnosť.

O post sa môžu uchádzať iba tí kandidáti, ktorí majú najmenej 10-ročnú prax v policajnom zbore, vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a špecializované policajné vzdelanie. So životopisom predkladajú aj koncepciu rozvoja a riadenia Policajného zboru SR.

Výberová komisia bude zložená zo siedmich členov, ktorými budú dvaja nominanti MV SR, prezidenta policajného zboru, generálneho prokurátora, policajných odborov, rektora Akadémie policajného zboru a riaditeľa Útvaru inšpekcie MV SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barbara Túrosová
Firmy a inštitúcie MV Ministerstvo vnútra SRPolicajný zbor SR