Zaujímavosti po zápase Slovensko - Dánsko

Hokej

KOLÍN 14. mája (WEBNOVINY) – Zaujímavosti po piatkovom zápase E-skupiny na majstrovstvách sveta v Nemecku Slovensko – Dánsko:

Dánsko dosiahlo v siedmom vzájomnom zápase so Slovenskom druhé víťazstvo, prvé na svetovom šampionáte.

Slovenská reprezentácia prehrala s Dánmi jednu tretinu najvyšším rozdielom vo svojej novodobej histórii. Šesť gólov počas dvadsiatich minút inkasovala doteraz iba raz, v auguste 1996 v príprave na Svetový pohár od Američanov (2:6). Doteraz najvyššiu prehru v jednej dvadsaťminútovke (0:5) zaznamenali Slováci v Zlíne 1994 so Švédskom (0:5).

Už v druhom stretnutí po sebe sa na ľade neobjavil Stanislav Gron, ktorý má problémy so slabinami. Proti Dánom nehral ani Miroslav Zálešák, ktorý bol podľa generálneho manažéra Petra Bondru zdravotne indisponovaný.

Útočník Michal Macho nastúpil na 25. zápas za slovenskú reprezentáciu

Dáni dali Slovákom na svetovom šampionáte vo vzájomných súbojoch prvé góly, v Ostrave 2004 prehrali vysoko 0:8.

Slovensko inkasovalo na MS 2010 prvé góly v oslabení.

Dánsko doteraz vyhralo v elitnej kategórii MS najvyšším rozdielom v roku 2008 nad Talianskom (6:2).