Zelenay aj Rybáriková už v semifinále

Bez názvu
Magdaléna Rybáriková Foto: SITA/AP

BUKUREŠŤ 23. septembra (WEBNOVINY) – Slovenský tenista Igor Zelenay a Nemec Philipp Marx postúpili už do semifinále štvorhry na turnaji ATP World Tour 250 BCR Open Romania v Bukurešti (dotácia 420 200 eur, antuka vonku).

V súboji nenasadených párov Marx a Zelenay zvíťazili nad česko-slovenským tandemom Leoš Friedl – Filip Polášek za 95 minút až v zápasovom tajbrejku 6:4, 3:6, 10:6. Súpermi Marxa so Zelenayom v súboji o postup do finále budú nasadené trojky, Argentínčan Juan Ignacio Chela a Poliak Lukasz Kubot. Marx a Zelenay sa už teraz môžu tešiť zo spoločného šeku na 5750 eur a 90 bodov do svetového počítačového poradia ATP.

Štvorhra – štvrťfinále:

Philipp Marx, Igor Zelenay (Nem./SR) – Leoš Friedl, Filip Polášek (ČR/SR) 6:4, 3:6, 10:6 – zápasový tajbrejk

Rybáriková v semifinále štvorhry v Taškente

Magdaléna Rybáriková a Rumunka Alexandra Dulgherová postúpili už do semifinále štvorhry na turnaji WTA Tour Tashkent Open v uzbeckom Taškente (International, dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch vonku).

Vo štvrtkovom štvrťfinále dvoch nenasadených dvojíc zvíťazili Dulgherová a Rybáriková nad taliansko-indickou dvojicou Maria Elena Camerinová – Sania Mirzová za 63 minút 7:5, 6:1.

Víťazky v prvom sete dvakrát boli o brejk vzadu, ale obe situácie zvládli a po úspešnej koncovke v druhom dejstve už povolili súperkám jediný gem. Slovenka a Rumunka majú po postupe medzi štyri najlepšie páry turnaja istotu spoločnej prémie 3100 USD a 130 bodov do rebríčka WTA Tour.

Dvadsaťjedenročná Rybáriková má stále šancu získať svoj premiérový deblový titul na hlavnom ženskom okruhu. Fedcupovej reprezentantke Slovenska patrí v rebríčku najlepších hráčok vo štvorhre 113. pozícia.

Súperkami Dulgherovej s Rybárikovou v súboji o postup do finále bude najvyššie nasadené hráčky turnaja – Američanka Jill Craybasová a Rumunka Monica Niculescová.

Alexandra Dulgherová, Magdaléna Rybáriková (Rum./SR) – Maria Elena Camerinová, Sania Mirzová (Tal./India) 7:5, 6:1

Viac k osobe Filip PolášekIgor ZelenayLukasz KubotMagdaléna RybárikováMonica NiculescováPhilipp Marx