Železničiari chcú dať za tlač lístkov viac ako milión eur

RegioJet predstavil nové vlakové súpravy
Pohľad na dieselmotorovú jednotku (DMJ 861) počas prezentácie nových vlakových jednotiek dodávaných v rámci Operačného programu Doprava SR 2007 - 2013 z Projektu č. 2 “Mobilné prostriedky pre prímestskú a regionálnu železničnú osobnú dopravu v rámci IDS”. Bratislava, 17. december 2014. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 22. augusta (WebNoviny.sk) – Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. (ZSSK) plánuje na tlač cestovných lístkov za dva roky vynaložiť 917,9 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty (1,1 mil. eur vrátane dane). Štátny osobný vlakový dopravca uzavrel tri rámcové dohody s dodávateľmi na základe výsledku verejnej súťaže zverejnenej vlani v novembri. Predpokladaná cena za poskytovanie týchto služieb s miestom dodania v Poprade predstavovala 931,56 tis. eur bez dane (1,12 mil. eur s daňou).

Železničiari podpísali rámcovú dohodu na tlač manuálnych prepravných dokladov za 59,3 tis. eur bez dane so spoločnosťou Novart, s. r. o., Bratislava, ďalšími dvoma účastníkmi dohody sú PROMPt, tlačiareň cenín, a. s., Bratislava a Považská tlačiareň, s. r. o., Považská Bystrica. V prvej časti tendra predložilo ponuku päť uchádzačov, predpokladaná cena bola 91,25 tis. eur.

Účastníkmi rámcovej dohody na tlač teplocitlivých cestovných lístkov do KVC (kompletné vybavenie cestujúcich) v hodnote 349,7 tis. eur sú spoločnosti Cromwell, a. s., Bratislava, Považská tlačiareň a Xepap, spol. s r. o., Zvolen. V tomto prípade dostal vlakový prepravca šesť ponúk, predpokladaná hodnota predstavovala 475,4 tis. eur.

Rámcová dohoda na tlač teplocitlivých cestovných lístkov do iPOP KVC (prenosná osobná pokladnica inovovaného kompletného vybavenia cestujúcich) a stacionárnych automatov má zmluvnú cenu 508,9 tis. eur bez dane. Železničiari ju podpísali so spoločnosťami Cromwell, Xepap a Novart, prišli ponuky štyroch uchádzačov a predpokladaná cena bola 364,9 tis. eur.

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. vznikla ako samostatný osobný dopravca začiatkom roku 2005. Je jedným z troch nástupníckych podnikov bývalých jednotných železníc, má základné imanie 212,44 mil. eur. Jej jediným akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ŽSR Železnice Slovenskej republiky