Zenit s Hubočanom zdolal Benficu, Miláno rozdrvilo Arsenal

Zenit Petrohrad - Benfica Lisabon
Axel Witsel (vľavo, Benfica Lisabon) v súboji s Konstantinom Zyryanovom zo Zenitu Petrohrad Foto: SITA/AP

PETROHRAD 15. februára (WEBNOVINY) – Futbalisti Zenitu Petrohrad zvíťazili v stredajšom prvom stretnutí osemfinále Ligy majstrov 2011/2012 na domácej pôde nad portugalským tímom Benfica Lisabon 3:2 (2:1).

Hostia sa ujali vedenia v 20. min gólom uruguajského obrancu Maxiho Pereiru, o sedem minút neskôr vyrovnal Roman Širokov aj vďaka prihrávke od slovenského reprezentačného obrancu Tomáša Hubočana.

V 71. min po krásnom ekvilibristickom zvládnutí situácie skóroval striedajúci Sergej Semak. V dramatickom závere najskôr vyrovnali hostia v 87. min zásluhou Óscara Cardoza, ale už o minútu neskôr zabezpečil lepšiu východiskovú pozíciu pred odvetou pre mužstvo talianskeho trénera Luciana Spalettiho svojím druhým presným zásahom v stretnutí Širokov.

Tomuto ruskému reprezentantovi sa v aktuálnej edícii európskeho pohára č. 1 strelecky darí práve proti portugalským mužstvám, dva góly strelil aj v septembrovom víťaznom meraní síl proti FC Porto (3:1) a celkovo má v aktuálnej sezóne LM 2011/2012 na konte 5 gólov. Tomáš Hubočan odohral na ľavom kraji obrany celé stretnutie.

Hráči Benficy Lisabon sa tešia zo streleného gólu počas osemfinále Ligy majstrov proti Zenitu Petrohrad Foto: SITA/AP
Ošetrovatelia odvážajú zraneného hráča Benficy Rodriga Foto: SITA/AP
Igor Denisov (vľavo) zo Zenitu Petrohrad v súboji s Axelom Witselom z Benficy Lisabon Foto: SITA/AP
Maksim Kanunnikov (vľavo) zo Zenitu Petrohrad v súboji s Axelom Witselom z Benficy Nicolasom Gaitanom Foto: SITA/AP

Zenit Petrohrad (Rus.) – Benfica Lisabon (Portug.) 3:2 (1:1)

Góly: 27. a 88. Širokov, 71. Semak – 20. Maxi Pereira, 87. Ó. Cardozo rozhodoval: Eriksson (Švéd.)

Zenit: Ževnov – Aňukov, Bruno Alves, Lombaerts, HUBOČAN – Denisov, Zyrjanov (46. Semak), Širokov – Kanunnikov (66. Bystrov), Fajzulin (90. Rosina) – A. Keržakov

Benfica: Artur – Maxi Pereira, Luisao, Garay, Emerson da Conceicao – N. Matič, Witsel – Gaitán (90. Miguel Vítor), Ó. Cardozo, Bruno César (76. Nolito) – Rodrigo (30. P. Aimar)

Ibrahimovič

Miláno nedalo Arsenalu šancu

Futbalisti talianskeho majstra AC Miláno sa v stredajšom prvom stretnutí osemfinále Ligy majstrov 2011/2012 pozabávali s londýnskym FC Arsenal, ktorému nasúkali „štvorku“ a ich prienik do okteta najlepších je takmer hotovou vecou.

Výborný part odohral na hrote v drese domáceho tímu švédsky dlháň Zlatan Ibrahimovič, ktorý prihral na dva góly kolegovi z útoku Robinhovi a v 79. minúte z pokutového kopu sám spečatil víťazstvo 4:0. Skóre atraktívneho duelu otvoril v 15. minúte prekrásnou bombou od brvna ghanský stredopoliar Kevin-Prince Boateng. Ešte do konca I. polčasu zariadil gólovú poistku Robson de Souza „Robinho“, ktorý krátko po zmene strán pridal streleckú dupľu.

Odvetné stretnutia sú na programe 6. marca 2012.

AC Miláno (Tal.) – FC Arsenal (Angl.) 4:0 (2:0)

Góly: 38. a 49. Robinho, 15. K. P. Boateng, 79. Ibrahimovič (z pok. kopu), rozhodoval: Kassai (Maď.)

AC Miláno: Abbiati – Abate, Mexés, Thiago Silva, Antonini – Seedorf (12. Emanuelson), Van Bommel, Nocerino – K. P. Boateng (69. Ambrosini) – Ibrahimovič, Robinho (84. Alexandre Pato)

Arsenal: W. Szczesny – Sagna, Koscielny (44. Djourou), Vermaelen, Gibbs (66. Oxlade-Chamberlain) – A. Song, Rosický – Walcott (46. Henry), Ramsey, Arteta – Van Persie