Polícia zatkla ženu, ktorá na štyri turistky v Marseille vyliala kyselinu

Marseille
Ženu, ktorá v nedeľu na železničnej stanici vo francúzskom Marseille vyliala kyselinu na štyri Američanky, k tomuto činu nemotivovali extrémistické názory. Foto: SITA/AP


PARÍŽ 18. septembra (WebNoviny.sk) – Ženu, ktorá v nedeľu vo francúzskom Marseille vyliala kyselinu na štyri Američanky, k tomuto činu nemotivovali extrémistické názory. V pondelok o tom informovali francúzske úrady, ktoré tak vyvrátili možnosť, že to mohol byť teroristický útok.

Štyridsaťjedenročnú ženu už zatkli a štyri americké študentky hospitalizovali. Polícia charakterizovala útočníčku ako narušenú.

Hovorkyňa kancelárie prokurátora v Marseille pre agentúru AP uviedla, že obete sú dvadsiatničky. Dve z nich hospitalizovali po tom, ako pri útoku utrpeli šok. Zvyšné dve liečia pre poleptanie.

Zástupcovia Boston College informovali, že obete incidentu z marseillskej železničnej stanice Saint Charles sú ich študentky Courtney Siverling, Charlotte Kaufman, Michelle Krug a Kelsey Kosten.

„Sme v kontakte so študentkami, ich rodičmi, francúzskymi úradmi a americkou ambasádou,“ uviedol Nick Gozik, ktorý vedie zahraničné programy spomínanej americkej školy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom