Žiačke z Rajca sa na celosvetovej súťaži detských máp darilo, za svoju prácu získala tretie miesto

Celosvetova sutaz detskych map hemispherical understanding sav.jpg

Žiačka z Rajca uspela na celosvetovej súťaži detských máp. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Slovenskej akadémie vied (SAV) Monika Hucáková, v kategórii 13- až 15-ročných detí, v ktorej súťažilo 63 kresieb, získala tretie miesto Katarína Šáleková zo Základnej umeleckej školy v Rajci. Svoju mapu nazvala „Hemispherical Understanding“.

V tomto roku vyberala odborná porota tie najkrajšie kresby zo 188 súťažných máp. Kreslili ich deti z 33 krajín sveta. Celosvetová súťaž sa konala v júli pri príležitosti 29. medzinárodnej kartografickej konferencie ICA v Tokiu.

Súťaž je venovaná Barbare Petchenik – kanadskej kartografke, ktorá sa venovala mapám určeným pre deti. Národné kolo súťaže organizovala Kartografická spoločnosť SR v spolupráci s Geografickým ústavom SAV.

„Súťaž už niekoľko rokov podnecuje záujem o detský pohľad na reprezentáciu dnešného sveta, zvyšuje ich kartografické povedomie a záujem o životné prostredie. Taktiež vplýva na kritické myslenie detí v jednotlivých regiónoch sveta,“ dodal Hucáková.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína ŠálekováMonika Hucáková