Žilina nedala šancu HK Orange 20

Bez názvu
MsHK DOXXbet Žilina Foto: Ilustračné foto SITA

PÚCHOV 28. októbra (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – dohrávka 19. kola základnej časti:

HK Orange 20 – MsHK DOXXbet Žilina 2:5 (0:1, 1:4, 1:0)

Góly: 33. Andrej Šťastný (Vandas, Obuch), 53. Vandas (Andrej Šťastný, Murček) – 9. Hájnik (Valášek, Kubiš), 21. T. Petruška (Kolarz), 31. Kubiš (M. Kokavec), 37. Dlouhý (Hreus, V. Nemec), 38. Smotrila (Horský, D. Devečka)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Rudý – Jankovič, Návratek, 214 divákov

HK Orange 20: Pék (40. Šimboch) – Čerešňák, L. Kozák, Ľ. Malina, Imrich, Staňo, Obuch – Šišovský, Preisinger, Sobota – Murček, Andrej Šťastný, Vandas – Štumpf, Takáč, T. Hrnka – Kalináč, Šimčák, Matoušek – Petro

Žilina: Laco – Kolarz, Milovanovič, D. Devečka, Rúfus, Krčula, Dlouhý, Ďurkech – T. Petruška, Palovčík, M. Kokavec – Drevenák, Horský, Smotrila – V. Nemec, Hreus, Stupka – Hájnik, Kubiš, Valášek

Žilinčania sa ujali vedenia v 11. min zásluhou Hájnika, ktorý bol voľný medzi kruhmi a bekhendom prekonal Péka. Potom už gól v I. tretine nepadol. Hneď po prestávke po úvodnom buly sa dostal do šance Petruška, ktorý prekonal Péka ponad lapačku. V 31. min Pék vyrazil Kokavcovu strelu, s dorážkou však uspel Kubiš, ktorý prekonal na ľade ležiaceho brankára dvadsiatky. O dve minúty neskôr sa mladíci konečne dočkali. Po dlhej pauze strelili v domácom prostredí v Púchove konečne gól zásluhou Andreja Šťastného, ktorý znížil na 1:3. O štvrtý gól Žiliny sa v 37. min postaral Dlouhý po Hreusovej prihrávke. V 38. min Devečka poslal dlhú prihrávku Horskému, ktorý sklepol puk na Smotrilu a ten vymietol šibenicu Pékovej bránky – 1:5. V záverečnom dejstve boli strelecky úspešní len mladíci z HK Orange 20. V 53. min predviedli typickú slovenskú akciu, Murček prenechal v rohu klziska puk Šťastnému, ten potom Vandasovi, ktorý si vykorčuľoval z rohu po kruhu a prekonal Laca po druhýkrát v zápase.

Štefan Mikeš (tréner HK Orange 20): „Boli sme plní očakávania, čo tento zápas prinesie. Dúfal som v lepší výsledok, lebo ideme herne nahor. Žiaľ, prehrali sme vysoko. V dvoch tretinách sme boli vyrovnaným súperom, avšak v druhej sme si pripravili dobré príležitosti, ale góly pribúdali do našej bránky. Paradoxne v tretej tretine už mal súper navrch a tú sme vyhrali my. Musíme svoje šance efektívnejšie využívať a v defenzíve rýchlejšie pristupovať k súperovým hráčom a komplikovať im streľbu.“

Anton Tomko (tréner Žiliny): „Na tento zápas sme sa svedomito pripravili, zápas s dvadsiatkou nám mal priniesť povinné tri body. Videli sme zápas v Martine, kde hrali mladíci veľmi dobre v strednom pásme. Dvadsiatkari prehusťovali stredné pásmo, v dnešnom zápase rozhodla druhá tretina, po ktorej sme viedli 5:1. V závere sme chceli ušetriť troška sily, pretože zajtra hráme so Slovanom. S výsledkom sme spokojní, povinné tri body máme

Tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy 2010/2011 po štvrtkovej dohrávke 19. kola:

Poradie  Mužstvo  Zápasy Výhry Výhry po predĺžení Prehry po predĺžení Prehry Skóre Body
1. HC Košice 21 15 2 2 2 75:30 51
2. HC 05 Banská Bystrica 20 13 2 2 3 68:38 45
3. HK Poprad 20 9 2 2 7 62:41 33
4. HC Slovan Bratislava 20 9 2 2 7 57:44 33
5. HK mesta Zvolen 20 8 2 4 6 61:47 32
6. Dukla Trenčín 20 8 2 2 8 46:61 30
7. MsHK DOXXbet Žilina 21 8 2 0 11 54:66 28
8. MHC Mountfield Martin 21 8 1 2 10 60:78 28