Žilina rozstrieľala Bardejov, extraligu bude hrať aj o rok

Žilinskí hokejisti sa udržali v extralige
Zľava: Žilinskí hráči Martin Chovan, Miroslav Ďurák a Marek Slovák počas piateho zápasu o účasť v Tipsport extralige medzi MsHK Žilina a HC 46 Bardejov. Žilina, 27. marec 2014. Foto: SITA/Milo Fabian

ŽILINA 27. marca (WEBNOVINY) – Hokejisti Žiliny si zahrajú medzi slovenskou elitou aj v nasledujúcej sezóne. Rozhodol o tom štvrtkový piaty zápas baráže o účasť v Tipsport extralige 2014/2015, v ktorom Žilinčania na domácom ľade zdolali hráčov Bardejova 6:2. Mužstvo spod Dubňa vyhralo celú sériu 4:1 na zápasy.

Domáci začali stretnutie aktívne a už v 8. min vyhnali po druhom góle z bránky bardejovského gólmana Riečického. Hosťom sa podarilo znížiť na 1:2 a v druhej časti hry aj na 2:3. Záver druhej tretiny však patril Žilinčanom, ktorí tromi presnými zásahmi upravili na konečných 6:2, keďže v tretej tretine už diváci žiadny gól nevideli.

MsHK DOXXbet Žilina – HC Bardejov 6:2 (3:1, 3:1, 0:0)

– konečný výsledok série: 4:1, Žilina bude účastníkom Tipsport extraligy aj v nasledujúcej sezóne

Góly: 7. A. Lipovský (Klouda, Dlouhý), 8. R. Jarolín (Marek Slovák, Kalla), 10. Martin Chovan (Marek Slovák), 33. R. Tomas (Marek Slovák), 33. Marek Slovák (Kalla, R. Jarolín), 39. T. Varga (Škovira, Marcel Šterbák) – 8. Marcel Baláž (Krčula), 31. Hajnik (Dancsák)

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Stano – Holienka, Šefčík, 1111 divákov

Žilina: Koutský – M. Leško, Dlouhý, Martin Chovan, Ďurák, Marcel Šterbák, Ostrčil, Bajaník, E. Bagin – R. Tomas, Klouda, A. Lipovský – Marek Slovák, R. Jarolín, Kalla – Drevenák, Valášek, T. Varga – Škovira, Linet, Čavrk

Bardejov: Riečický (8. Andreanin) – Krčula, Takáč, Hopkovič, Kramár, Slimák, Valentín, Mojdis – Gmitter, Belušár, Marcel Baláž – Hričina, G. Saliji, Vaško – Matis, Dancsák, Hajnik – Šimčák, Ľ. Chovan, Česelka