Žilina sa ujala vedenia v sérii proti Zvolenu, hokejisti Nitry otočili zápas v Nových Zámkoch

ZŽilina - Zvolen
Autor pvého gólu Peter Húževka z MsHK Doxxbet Žilina (vpravo) sa raduje počas tretieho štvrťfinálového zápasu hokejovej Tipsport extraligy Kaufland play-off medzi MsHK Doxxbet Žilina - HKM Zvolen. Žilina, 19. marec 2018. Foto: SITA/Milo Fabian

ŽILINA 19. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti MsHK Doxxbet Žilina zvíťazili nad hráčmi HKM Zvolen 4:1 v pondelňajšom treťom stretnutí štvrťfinále Kaufland play-off najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy a ujali sa vedenia 2:1 v sérii.

Úvodný gól duelu strelil v 7. min domáci Peter Húževka. V druhej dvadsaťminútovke „vlci“ prekonali zvolenského gólmana Drewa MacIntyra trikrát, presadili sa Tomáš Pospíšil, Jakub Emil Mendrej a Radim Hruška. Jediný zásah hostí dosiahol v 39. min Milan Kytnár v oslabení.

Hokejisti HK Nitra zvíťazili na ľade Nových Zámkov 5:4 po predĺžení. Domáci pritom viedli 2:0 aj 4:1, hostia však gólmi Róberta Lantošiho, Michala Krištofa a Tomáša Mikúša poslali duel do predĺženia, v ktorom rozhodol o triumfe Nitry Krištof. „Corgoni“ vedú v sérii už 3:0 a na postup do semifinále im chýba len jeden triumf.

Tipsport liga 2017/2018

• štvrťfinále play-off – tretí zápas

MsHK Doxxbet Žilina – HKM Zvolen 4:1 (1:0, 3:1, 0:0) – stav série: 2:1
Góly: 7. Húževka (Handlovský), 30. T. Pospíšil (Kozák, R. Hruška), 32. Mendrej, 33. R. Hruška (Holovič, T. Pospíšil) – 39. Kytnár (Ulrych)
Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše Mazanec – Flick, Šišovský všetci 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Stano, Štefik – Šefčík, Krajčík, 1409 divákov

Žilina: T. Tomek – Hatala, Kozák, Michal Roman, Andersons, Juraško, Mendrej, Martin Mazanec – Tvrdoň, R. Hruška, T. Pospíšil – Handlovský, Holovič, Konečný – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Ondruš, Rogoň – Klimenta
Zvolen: MacIntyre – Ross, Zeleňák, J. Kováčik, Ťavoda, Hraško, T. Bokroš, Ulrych – Flick, O. Steen, Coffman – Michal Chovan, Kytnár, Šišovský – Obdržálek, Špirko, Puliš – Matis, V. Fekiač, Török – Kelemen

HC Nové Zámky – HK Nitra 4:5 po predĺžení (2:0, 2:3, 0:1 – 0:1) – stav série: 0:3
Góly: 7. Fábry (Salija), 17. Plášil (Šimun), 25. L. Jurík (Hřebejk, Škoda), 27. M. Hruška (A. Zbořil, Saulietis) – 21. Rais (Mezei, Krištof), 32. Lantoši (Blackwater, M. Slovák), 34. Krištof (Mezei), 45. T. Mikúš (Paulovič, Krištof), 67. Krištof (Paulovič, Mezei)
Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Fridrich – Výleta, Tvrdoň, 1358 divákov

Nové Zámky: Baroš – M. Novák, Husák, M. Hruška, Plášil, Salija, M. Jass, Šimek – Škoda, L. Jurík, Hřebejk – A. Zbořil, Šimun, Saulietis – R. Varga, Timotej Šille, Fábry – Tužinský, Dominik Rehák, Dubec – Ondrušek
Nitra: Lawson – Rais, Mezei, Ordzovenský, J. Milam, T. Milam, M. Versteeg, Rýgl – Paulovič, Krištof, T. Mikúš – Lantoši, M. Slovák, Blackwater – Macík, J. Ručkay, H. Ručkay- Kovacs, Bradley, Kutálek – J. Šiška