Žilinka začal konať v prípade videonahrávky z chaty, na ktorej boli aj Fico a Kaliňák

Maroš Žilinka
Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel
  • aktualizované 26. októbra 16:14

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka v utorok vydal pokyn na preverenie úniku obrazovo-zvukových záznamov vyhotovených orgánmi činnými v trestnom konaní na poľovníckej chate, ktoré boli v pondelok 25. októbra uverejnené v médiách.

Žilinka tak urobil z hľadiska možného naplnenia skutkových podstát trestných činov zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti. Generálny prokurátor to napísal vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Zverejňovanie dôkazov a informácií zo spisov v prípravnom konaní mimo zákonného rámca považujem za absolútne neprípustnú snahu o ovplyvňovanie orgánov činných v trestnom konaní a súdov pred ich rozhodovaním, za snahu o marenie vyšetrovania, ale aj za snahu o manipulovanie verejnej mienky,“ prízvukoval Žilinka.

Policajný zbor SR zároveň informoval, že v súvislosti s únikom nahrávok bolo podané trestné oznámenie. „Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry z tímu Očistec podal trestné oznámenie na Úrade inšpekčnej služby Ministerstva vnútra SR v súvislosti s únikom nahrávok,“ uviedla polícia.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Maroš ŽilinkaMiroslav BödörRobert FicoRobert KaliňákTibor Gašpar
Firmy a inštitúcie NAKA Národná kriminálna agentúraÚrad špeciálnej prokuratúry