ZJ. LYŽOVANIE: Walchhofer ukončil svoju kariéru

Bez názvu
Michael Walchhofer Foto: SITA/AP

LENZERHEIDE 17. marca (WEBNOVINY) – Rakúsky zjazdár Michael Walchhofer vo štvrtok ukončil svoju úspešnú kariéru, stalo sa to po zrušení pretekov super G v rámci finále Svetového pohára vo švajčiarskom Lenzerheide pre nepriazeň počasia, čím sa uzavrela sezóna v hodnotení tejto disciplíny.

Čoskoro 36-ročný rodák z Radstadtu Walchhofer (nar. 28. apríla 1975) si vo svojej záverečnom súťažnom ročníku zlepšil bilanciu o štyri víťazstvá, čo znamená, že sa so zjazdovkami lúči s 19 prvenstvami z podujatí SP (14-krát vyhral zjazd, 3-krát super G a dvakrát kombináciu, pozn.). Na konte má aj striebro zo zjazdu na ZOH 2006 v Turíne a pochváliť sa môže i štyrmi cennými kovmi z MS (1 – 2 – 1).

Lyžiar, ktorého veľkou vášňou je kulinárske umenie, pre portál ORF naznačil, čo bude hlavnou náplňou jeho dní po zavŕšení aktívnej činnosti: „Na prvom mieste u mňa vždy bola, je a bude rodina. Zodpovedne som sa pripravoval, aby som dokázal podať špičkové výkony, vždy som sa však veľmi tešil na návrat domov. Rodina je pre mňa najkrajším relaxom.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michael Walchhofer