Zlé správy z NHL, Slováci Jurčo a Višňovský sú zranení

Višňovský
Ľubomír Višňovský Foto: SITA/AP

EDMONTON 7. januára (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista v službách Detroitu Red Wings Tomáš Jurčo má problémy s chrbtom. V utorok preto neodohral ani jedno striedanie v tretej tretine zápasu na ľade Edmontonu. Tréner Red Wings Mike Babcock zároveň potvrdil, že Jurčo bude tímu chýbať aj v nasledujúcom súboji v Calgary. Informuje o tom Detroit Free Press.

Jurčo v utorok v Edmontone odohral iba 7:02 min počas desiatich striedaní. Väčšinu z nich v druhej tretine, v prvej sa na ľade objavoval iba do trinástej minúty. Dvadsaťdvaročný rodák z Košíc odohral v tomto ročníku za Red Wings 37 duelov, v ktorých strelil dva góly a pridal desať asistencií.

Slovenský hokejový obranca Ľubomír Višňovský má zdravotné problémy, vedenie klubu New York Islanders ho pre zranenie v hornej časti tela zaradilo so spätnou platnosťou od 4. januára na príslušnú listinu. Višňovský chýbal v zostave Islanders v utorkovom súboji vo Vancouveri.

Vedenie klubu zatiaľ bližšie neinformovalo o rozsahu zranenia. Višňovský hral v nedeľu proti Edmontonu. Tridsaťosemročný obranca mal zdravotné problémy už aj v predchádzajúcich fázach tejto sezóny. V 29 stretnutiach ročníka získal jedenásť bodov za tri góly a osem asistencií. Višňovský vynechá zvyšné tohtotýždňové zápasy tímu z Long Islandu a do akcie sa bude môcť vrátiť najskôr budúci utorok v mestskom derby proti Rangers.

O zaradení na listinu zranených informovali Islanders prostredníctvom sociálnej siete Twitter.