Zlodej si z tucta hrobov odniesol svietniky, ďaleko nezašiel

Bez názvu
Na Slovensku si vo štvrtok pripomíname Sviatok všetkých svätých, ktorý je zároveň štátnym sviatkom. O deň neskôr, 2. novembra, je Pamiatka zosnulých. Ide o sviatky, ktoré už stáročia slávi katolícka cirkev. Na Slovensku je zvykom počas týchto dní navštíviť cintorín a rodinné hroby. Ľudia sa zhromažďujú okolo hrobov svojich príbuzných. Hroby sú vyzdobené vencami a kvetmi, horia na nich sviece. Vence a kvety vyjadrujú úctu a uznanie životu tých, ktorí už nie sú medzi nami. Atmosféra na Cintoríne v Slávičom údolí v Bratislave. Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA/BYTČA 13. februára (WEBNOVINY) – Poškodil dvanásť hrobov na cintoríne v Bytči a odniesol si niekoľko vecí. Nabalený 27-ročný muž však ďaleko nezašiel, v meste stretol policajtov.

Ako agentúru SITA informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová, keď zbadal hliadku, tašku s vecami odhodil. V nej policajti našli 11 váz, niektoré aj s podstavcami, a tri svietniky.

Škody, ktoré spôsobil, zatiaľ nie sú vyčíslené. Muža z obce Hlboké nad Váhom vyšetrovateľ obvinil z hanobenia miesta posledného odpočinku. V prípade dokázania viny mu hrozí až dvojročný pobyt za mrežami.

Stíhaný je na slobode.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom