Známy hokejový bitkár čelí obvineniam zo sprenevery

Georges Laraque
Georges Laraque (vľavo) Foto: SITA/AP

MONTREAL 17. októbra (WEBNOVINY) – V minulosti známy hokejový bitkár Georges Laraque čelí obvineniam zo sprenevery.

Nádejný politik sa cíti nevinný a nechce sa vzdať miesta na kandidátskej listine Strany zelených v nadchádzajúcich voľbách do kanadského parlamentu.

Trestné oznámenie sa týka dvoch transakcií v celkovej hodnote 120-tisíc dolárov. Zo sprenevery ho obvinil inžinier Marc Filion, s ktorým založil v roku 2009 spoločnú firmu.

„Príde mi veľmi divné, že ma z podvodu obvinil kolega, ktorý do firmy neinvestoval ani cent. Cítim sa nevinný. Strana zelených pozná prípad a stojí za mnou. V súčasnej kampani to nie je dobré, budem musieť ľuďom veľa vysvetľovať,“ vyhlásil Laraque, ktorý sa uchádza o miesto v dolnej snemovni kanadského parlamentu za volebný obvod Bourassa v provincii Québec. V dolnej komore sa uvoľnilo miesto po liberálovi Denisovi Coderrem, ktorý sa snaží o post starostu Montrealu.

Tridsaťšesťročný bývalý krídelník Laraque, ktorý ukončil aktívnu činnosť v roku 2010, odohral v NHL 695 duelov s bilanciou 53 gólov a 100 asistencií, k nim si pripísal 1126 trestných minút. Pôsobil v Montreale, Pittsburghu, Phoenixe a Edmontone. V play-off pridal 57 štartov. V profilige bol známejší tvrdosťou pästí ako strely. V poslednom čase sa Laraque angažuje v politike, ochrane práv zvierat, environmentalistike a je vegánom. Jeho rodičia pochádzajú z Haiti, po zemetrasení v roku 2010 sa aktívne venoval pomoci tejto karibskej krajine.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom